Atšķirības starp "Ģenerālguberņa" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Ģenerālguberņa''' (kr. ''генерал-губернаторство'') - administratīvi teritoriāla vienība [[Krievijas impērija|Krievijas impērijā]] kopš 1775. gada, kas aptvēra vairākas [[guberņa]]s vai [[Apgabals|apgabalus]], un ko pārvaldīja [[Imperators|imperatora]] iecelts [[ģenerālgubernators]]. 1914. gadā Krievijas impērijā bija 9 ģenerālguberņas: Varšavas, Irkutskas, Kijevas, Maskavas un Pēterburgas (teritoriāli sakrita ar šo pilsētu guberņām), Pieamūras, Stepes, Turkestānas, Somijas.
+
'''Ģenerālguberņa''' (kr. ''генерал-губернаторство'') - administratīvi teritoriāla vienība [[Krievijas impērija|Krievijas impērijā]] kopš 1775. gada, kas aptvēra vairākas [[guberņa]]s vai [[Apgabals|apgabalus]], un ko pārvaldīja [[Imperators|imperatora]] iecelts [[ģenerālgubernators]]. 1914. gadā Krievijas impērijā bija 9 ģenerālguberņas: Varšavas, Irkutskas, Kijevas, Maskavas un Pēterburgas (teritoriāli sakrita ar abu šo galvaspilsētu guberņām), Pieamūras, Stepes, Turkestānas, Somijas.
  
 
== Literatūra ==
 
== Literatūra ==

Versija, kas saglabāta 2008. gada 8. decembris, plkst. 20.40

Ģenerālguberņa (kr. генерал-губернаторство) - administratīvi teritoriāla vienība Krievijas impērijā kopš 1775. gada, kas aptvēra vairākas guberņas vai apgabalus, un ko pārvaldīja imperatora iecelts ģenerālgubernators. 1914. gadā Krievijas impērijā bija 9 ģenerālguberņas: Varšavas, Irkutskas, Kijevas, Maskavas un Pēterburgas (teritoriāli sakrita ar abu šo galvaspilsētu guberņām), Pieamūras, Stepes, Turkestānas, Somijas.

Literatūra

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. - Divergens: Rīga, 2001., 70. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu