Atšķirības starp "Ašeradena" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Ašeradena''' (vāc. ''Ascherahden'', mūsdienu '''Aizkraukle''') - sākotnēji [[miests]], vēlāk [[pilsēta]] (pilsētas tiesības no 1967. gada) Kurzemē. Avotos lībiešu pils pirmo reizi pieminēta Livonijas Indriķa hronikas tekstā sakarā līvu un lietuviešu uzbrukumu Rīgai 1204. gadā.
+
'''Ašeradena''' (vāc. ''Ascherahden'', mūsdienu '''Aizkraukle''') - sākotnēji [[miests]], vēlāk [[pilsēta]] (pilsētas tiesības no 1967. gada) Kurzemē. Avotos lībiešu pils pirmo reizi pieminēta Livonijas Indriķa hronikas tekstā sakarā līvu un lietuviešu uzbrukumu Rīgai 1204. gadā. Mūsdienu Aizkraukles pilsēta radās XX gs sešdesmitajos gados radās kā celtnieku ciemats, pateicoties Pļaviņu HES celtniecībai. Celtnieku ciematam strauji augot, 1967. gadā tas ieguva pilsētas statusu un tajā paša laikā kļuva par rajona centru. Līdz 1990 gadam to sauca par '''Stučku''', bet 1990 gadā pārdēvēja atpakaļ par Aizkraukli.
 
 
Mūsdienu Aizkraukles pilsēta radās XX gs sešdesmitajos gados radās kā celtnieku ciemats, pateicoties Pļaviņu HES celtniecībai. Celtnieku ciematam strauji augot, 1967. gadā tas ieguva pilsētas statusu un tajā paša laikā kļuva par rajona centru. Līdz 1990 gadam to sauca par '''Stučku''', bet 1990 gadā pārdēvēja atpakaļ par Aizkraukli.
 
  
 
== Resursi internetā par šo tēmu ==
 
== Resursi internetā par šo tēmu ==
 
* [http://www.skrunda.lv/lv/skrunda_vesture.htm Par Skrundu - pilsētas pašvaldības portāls]
 
  
 
[[Kategorija:Pilsētas un vietas Latvijā]]
 
[[Kategorija:Pilsētas un vietas Latvijā]]

Versija, kas saglabāta 2009. gada 19. janvāris, plkst. 14.36

Ašeradena (vāc. Ascherahden, mūsdienu Aizkraukle) - sākotnēji miests, vēlāk pilsēta (pilsētas tiesības no 1967. gada) Kurzemē. Avotos lībiešu pils pirmo reizi pieminēta Livonijas Indriķa hronikas tekstā sakarā līvu un lietuviešu uzbrukumu Rīgai 1204. gadā. Mūsdienu Aizkraukles pilsēta radās XX gs sešdesmitajos gados radās kā celtnieku ciemats, pateicoties Pļaviņu HES celtniecībai. Celtnieku ciematam strauji augot, 1967. gadā tas ieguva pilsētas statusu un tajā paša laikā kļuva par rajona centru. Līdz 1990 gadam to sauca par Stučku, bet 1990 gadā pārdēvēja atpakaļ par Aizkraukli.

Resursi internetā par šo tēmu