Atšķirības starp "Amatnieku kase" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Amatnieku kase''', pilnā nosaukumā '''Rīgas Latviešu amatnieku palīdzības biedrības krāšanas un aizdošanas kase''' – 1883. gadā dibināta [[Krājaizdevu sabiedrība|krājaizdevumu sabiedrība]]. Piešķīra līdzekļus amatnieku skolai (1908. gadā izveidoja fondu trūcīgu, taču apdāvinātu skolēnu atbalstam), Sarkanajam Krustam u.c. Atbalstīja latviešu preses izdevumus ("Dienas lapa", "Domas" u.c.), sabiedriskas organizācijas (Rīgas jaunatnes teātri u.c.) un kultūras pasākumus, svētku un izrāžu organizēšanu, piešķirot aizdevumus vai subsīdijas. Atradās Rīgā, Suvorova ielā (mūsd. Krišjāņa Barona ielā 3, Kr. Barona un Elizabetes ielu krustojumā). 1924. gadā nosaukums mainīts uz '''Latviešu amatnieku krājaizdevu sabiedrība''', no 1937. gada – '''Latviejas amatnieku savstarpējā kredītsabiedrība''', bet no 1939. gada – '''Otrā Rīgas savstarpējā kredītsabiedrība'''. Likvidēta pēc [[Latvijas okupācija 1940. gadā|Latvijas okupācija]]s 1940. gadā.
+
'''Amatnieku kase''', pilnā nosaukumā '''Rīgas Latviešu amatnieku palīdzības biedrības krāšanas un aizdošanas kase''' – 1883. gadā dibināta [[Krājaizdevu sabiedrība|krājaizdevumu sabiedrība]]. Piešķīra līdzekļus amatnieku skolai (1908. gadā izveidoja fondu trūcīgu, taču apdāvinātu skolēnu atbalstam), Sarkanajam Krustam u.c. Atbalstīja latviešu preses izdevumus ("Dienas lapa", "Domas" u.c.), sabiedriskas organizācijas (Rīgas jaunatnes teātri u.c.) un kultūras pasākumus, svētku un izrāžu organizēšanu, piešķirot aizdevumus vai subsīdijas. Atradās Rīgā, Suvorova ielā (mūsd. Krišjāņa Barona ielā 3, Kr. Barona un Elizabetes ielu krustojumā). 1924. gadā nosaukums mainīts uz '''Latviešu amatnieku krājaizdevu sabiedrība''', no 1937. gada – '''Latvijas amatnieku savstarpējā kredītsabiedrība''', bet no 1939. gada – '''Otrā Rīgas savstarpējā kredītsabiedrība'''. Likvidēta pēc [[Latvijas okupācija 1940. gadā|Latvijas okupācija]]s 1940. gadā.
  
 
==== Literatūra par šo tēmu ====
 
==== Literatūra par šo tēmu ====

Pašreizējā versija, 2016. gada 18. jūnijs, plkst. 07.16

Amatnieku kase, pilnā nosaukumā Rīgas Latviešu amatnieku palīdzības biedrības krāšanas un aizdošanas kase – 1883. gadā dibināta krājaizdevumu sabiedrība. Piešķīra līdzekļus amatnieku skolai (1908. gadā izveidoja fondu trūcīgu, taču apdāvinātu skolēnu atbalstam), Sarkanajam Krustam u.c. Atbalstīja latviešu preses izdevumus ("Dienas lapa", "Domas" u.c.), sabiedriskas organizācijas (Rīgas jaunatnes teātri u.c.) un kultūras pasākumus, svētku un izrāžu organizēšanu, piešķirot aizdevumus vai subsīdijas. Atradās Rīgā, Suvorova ielā (mūsd. Krišjāņa Barona ielā 3, Kr. Barona un Elizabetes ielu krustojumā). 1924. gadā nosaukums mainīts uz Latviešu amatnieku krājaizdevu sabiedrība, no 1937. gada – Latvijas amatnieku savstarpējā kredītsabiedrība, bet no 1939. gada – Otrā Rīgas savstarpējā kredītsabiedrība. Likvidēta pēc Latvijas okupācijas 1940. gadā.

Literatūra par šo tēmu

  • Latvijas padomju enciklopēdija. - Galvenā enciklopēdija redakcija: Rīga, 1981., - 192. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu