Atšķirības starp "Annama" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m (Jauna lapa: '''Annama''' – reģionas Āzijas dienvidaustrumos, Indoķīnas pussalas ziemeļos un daļēji arī centrālajā daļā. Nosaukumu sāka lietot pēc tam, kad Tanu impērija iekaroja...)
 
m
 
(3 starpversijas, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādītas)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Annama''' – reģionas Āzijas dienvidaustrumos, Indoķīnas pussalas ziemeļos un daļēji arī centrālajā daļā. Nosaukumu sāka lietot pēc tam, kad [[Tanu impērija]] iekaroja Vansuanas valsti un 679. gadā padarīja to par savu provinci, pārdēvējot par Annamu. Nosaukums lietots līdz 939. gadam kad izveidojās senvjetu Daikovjetas valsts. Gan Ķīnā, ga Eiropas valstis nosaukumu turpināja lietot līdz XX gs. 40 gadiem.
+
'''Annama''' (no ķīn 安南 - ''ānnán'', "sakārtotie dienvidi"; an. ''Annam'', vc. ''Annam'', kr. ''Аннам'') reģions Āzijas dienvidaustrumos, Indoķīnas pussalas ziemeļos un daļēji arī centrālajā daļā. Nosaukumu sāka lietot pēc tam, kad [[Tanu impērija]] iekaroja Vansuanas valsti un 679. gadā padarīja to par savu provinci. Nosaukums lietots līdz 939. gadam kad izveidojās senvjetu Daikovjetas valsts. Gan Ķīnā, ga Eiropas valstis nosaukumu turpināja lietot līdz XX gs. 40 gadiem.
 +
 
 +
==== Literatūra par šo tēmu ====
 +
 
 +
* Latvijas padomju enciklopēdija. - Galvenā enciklopēdija redakcija: Rīga, 1981., - 259. lpp.
  
 
[[Kategorija:Ģeogrāfiskie reģioni]]
 
[[Kategorija:Ģeogrāfiskie reģioni]]

Pašreizējā versija, 2016. gada 31. oktobris, plkst. 15.07

Annama (no ķīn 安南 - ānnán, "sakārtotie dienvidi"; an. Annam, vc. Annam, kr. Аннам) – reģions Āzijas dienvidaustrumos, Indoķīnas pussalas ziemeļos un daļēji arī centrālajā daļā. Nosaukumu sāka lietot pēc tam, kad Tanu impērija iekaroja Vansuanas valsti un 679. gadā padarīja to par savu provinci. Nosaukums lietots līdz 939. gadam kad izveidojās senvjetu Daikovjetas valsts. Gan Ķīnā, ga Eiropas valstis nosaukumu turpināja lietot līdz XX gs. 40 gadiem.

Literatūra par šo tēmu

  • Latvijas padomju enciklopēdija. - Galvenā enciklopēdija redakcija: Rīga, 1981., - 259. lpp.