Atšķirības starp "Bikforda aukla" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
(1 starpversija, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādīta)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Bikforda aukla''' (kr. ''Бикффордов шнур'') - lēni gruzdošs garš deglis, melnā pulvera serde džutas (vai cita elastīga austa materiāla ar vienu vai vairākiem ārējiem aizsargapvalkiem) aptinumā, ko jaunajos laikos izmantoja sprāgstvielu aizdedzināšanai (auklas garumu izvēlējās atbilstošu vēlamajam degšanas ātrumam - vidēji 0,5 m/min, - lai spridzinātājs varētu to aizdedzināt un pats pārvietoties drošā vietā).
+
'''Bikforda aukla''' (an. ''Bickford fuse'', kr. ''бикфордов шнур'') - lēni ar fiksētu ātrumu (vidēji 0,5 m/min) gruzdošs garš deglis, degaukla ar melnā pulvera serdi džutas (vai cita elastīga austa materiāla ar vienu vai vairākiem ārējiem aizsargapvalkiem) aptinumā, sprāgstvielu lādiņa detonēšanai, ko jaunajos un jaunākajos laikos izmantoja sprāgstvielu aizdedzināšanai (auklas garumu izvēlējās atbilstošu vēlamajam degšanas laikam, lai spridzinātājs varētu to aizdedzināt un pats pārvietoties drošā vietā).
 +
 
 +
==== Resursi internetā par šo tēmu ====
 +
 
 +
* [http://www.youtube.com/watch?v=q6Irb8BAMf0 The BICKFORD fuse - youtube.com]
 +
----
 +
* [http://dic.academic.ru/dic.nsf/railway/184/БИКФОРДОВ бикфордов шнур - Словари и энциклопедии на Академике]
 +
* [http://kia-soft.narod.ru/interests/rockets/chemistry/bickford.htm Простой способ изготовления бикфорда]
 +
* [http://vzrivpaket.com/history/bikfordov-fuse История изобретения Бикфордова шнура]
  
 
[[Kategorija:Sprāgstvielas]]
 
[[Kategorija:Sprāgstvielas]]

Pašreizējā versija, 2014. gada 13. maijs, plkst. 09.04

Bikforda aukla (an. Bickford fuse, kr. бикфордов шнур) - lēni ar fiksētu ātrumu (vidēji 0,5 m/min) gruzdošs garš deglis, degaukla ar melnā pulvera serdi džutas (vai cita elastīga austa materiāla ar vienu vai vairākiem ārējiem aizsargapvalkiem) aptinumā, sprāgstvielu lādiņa detonēšanai, ko jaunajos un jaunākajos laikos izmantoja sprāgstvielu aizdedzināšanai (auklas garumu izvēlējās atbilstošu vēlamajam degšanas laikam, lai spridzinātājs varētu to aizdedzināt un pats pārvietoties drošā vietā).

Resursi internetā par šo tēmu