Atšķirības starp "Džou" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
(1 starpversija, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādīta)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Džou''' ([[apvidus]]; kr. ''чжоу'') - teritoriāli administratīvā vienība [[Senā Ķīna|Senajā Ķīnā]] (vairākas ''džou'' veidoja [[Šena|šenu]]), kuru pārvaldīja [[džidžou]] (apvidus pārvaldnieks). Administratīvo aparātu veidoja 1-2 vietnieki (''tupaņ''), divi cenzori [[juiši]] (rangā vienādi ar apvidus pārvaldnieku), militārais inspektors [[paņguaņs]] no vietvalža vai [[dzeduši]] štāba, tiesnesis ([[taiguaņs]]), policijas, tieslietu, finanšu un izpildu inspektori, kā arī apvidus pārvaldnieka kancelejas darbinieki: vecākais sekretārs (''džanšidzi''), sekretāri (''džiši''), instruktori, padomnieki, klerki u.tt.
+
'''Džou''' (ķīn. 州, piņj. ''zhōu'' - apvidus jeb prefektūra; kr. ''чжоу'') - teritoriāli administratīvā vienība [[Senā Ķīna|Senajā Ķīnā]] (vairākas ''džou'' veidoja [[Šena|šenu]]), kuru pārvaldīja [[džidžou]] (apvidus pārvaldnieks). Kā administratīvā dalījuma vienība ieviesta [[Haņ dinastija]]s laikā, [[Tan dinastija]]s laikā uz laiku pārdēvēta par ''fǔ'' (府).  Administratīvo aparātu veidoja 1-2 vietnieki (''tupaņ''), divi cenzori [[juiši]] (rangā vienādi ar apvidus pārvaldnieku), militārais inspektors [[paņguaņs]] no vietvalža vai [[dzeduši]] štāba, tiesnesis ([[taiguaņs]]), policijas, tieslietu, finanšu un izpildu inspektori, kā arī apvidus pārvaldnieka kancelejas darbinieki: vecākais sekretārs (''džanšidzi''), sekretāri (''džiši''), instruktori, padomnieki, klerki u.tt.
  
 
Vienu ''džou'' veidoja vairākas mazākas teritoriāli administratīvās vienības - [[sjaņa]]s.
 
Vienu ''džou'' veidoja vairākas mazākas teritoriāli administratīvās vienības - [[sjaņa]]s.
  
 
[[Kategorija:Administratīvais iedalījums]]
 
[[Kategorija:Administratīvais iedalījums]]

Pašreizējā versija, 2009. gada 2. septembris, plkst. 15.30

Džou (ķīn. 州, piņj. zhōu - apvidus jeb prefektūra; kr. чжоу) - teritoriāli administratīvā vienība Senajā Ķīnā (vairākas džou veidoja šenu), kuru pārvaldīja džidžou (apvidus pārvaldnieks). Kā administratīvā dalījuma vienība ieviesta Haņ dinastijas laikā, Tan dinastijas laikā uz laiku pārdēvēta par (府). Administratīvo aparātu veidoja 1-2 vietnieki (tupaņ), divi cenzori juiši (rangā vienādi ar apvidus pārvaldnieku), militārais inspektors paņguaņs no vietvalža vai dzeduši štāba, tiesnesis (taiguaņs), policijas, tieslietu, finanšu un izpildu inspektori, kā arī apvidus pārvaldnieka kancelejas darbinieki: vecākais sekretārs (džanšidzi), sekretāri (džiši), instruktori, padomnieki, klerki u.tt.

Vienu džou veidoja vairākas mazākas teritoriāli administratīvās vienības - sjaņas.