Atšķirības starp "Drakonta likumi" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Drakonta likumi''' - 621. g.p.m.ē. [[Senās Atēnas|Senajās Atēnās]] [[Arhonts|arhonta]] Drakonta izveidotais likumu kodekss. Bargas tiesas sinonīms. Ierobežoja asinsatriebību, ieviesa jaunu tiesvedību, nostiprināja privātīpašuma neaizskaramību (pat par sīku zādzību draudēja nāvessods). Bija spēkā līdz [[Solona reformas|Solona reformām]], bet atsevišķas normas saglabājās arī vēlāk.
+
'''Drakonta likumi''' - 621. g.p.m.ē. [[Senās Atēnas|Senajās Atēnās]] [[Arhonts|arhonta]] Drakonta izveidotais likumu kodekss, kura saturs līdz mūsu dienām nav saglabājies. Vēlākos laikos, mainoties priekšstatam par pārkāpuma un soda samērību, kļuva par bargas tiesas sinonīmu. Ierobežoja asinsatriebību, ieviesa jaunu tiesvedību, nostiprināja privātīpašuma neaizskaramību (pat par sīku zādzību draudēja nāvessods). Bija spēkā līdz [[Solona reformas|Solona reformām]], bet atsevišķas normas saglabājās arī vēlāk.
  
 
== Literatūra par šo tēmu ==
 
== Literatūra par šo tēmu ==
7. rindiņa: 7. rindiņa:
 
== Resursi internetā par šo tēmu ==
 
== Resursi internetā par šo tēmu ==
  
 +
* [http://dic.academic.ru/dic.nsf/dic_economic_law/4603/ЗАКОНЫ Законы Драконта // Словари и энциклопедии на Академике]
 +
* [http://bse.sci-lib.com/article032908.html Значение слова "Драконта законы" в Большой Советской Энциклопедии]
 +
* [http://www.sno.pro1.ru/lib/lat/1/3-15-2.htm Заговор Килона и законодательство Драконта. § 2.  // В.В. Латышев. Очерк греческих древностей : Развитие Афинского законодательства]
  
 
[[Kategorija:Tiesību akti un kodeksi]]
 
[[Kategorija:Tiesību akti un kodeksi]]

Versija, kas saglabāta 2010. gada 12. decembris, plkst. 06.47

Drakonta likumi - 621. g.p.m.ē. Senajās Atēnās arhonta Drakonta izveidotais likumu kodekss, kura saturs līdz mūsu dienām nav saglabājies. Vēlākos laikos, mainoties priekšstatam par pārkāpuma un soda samērību, kļuva par bargas tiesas sinonīmu. Ierobežoja asinsatriebību, ieviesa jaunu tiesvedību, nostiprināja privātīpašuma neaizskaramību (pat par sīku zādzību draudēja nāvessods). Bija spēkā līdz Solona reformām, bet atsevišķas normas saglabājās arī vēlāk.

Literatūra par šo tēmu

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. - Divergens: Rīga, 2001., 164. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu