Atšķirības starp "Feldbante" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Feldbante''' (fr. ''écharpe'', vc. ''Schärpe'') – XVI-XVII gs. Eiropā virs karavīra apģērba nēsājams plats un pamanām vienkrāsains auduma pārsējs, visbiežāk pārsiets ap vidu, vai pa diagonāli no labā pleca virzienā uz kreiso gurnu. Laikos, kad nebija uniformas, tas kalpoja kā pazīšanās zīme (vēlāk arī kā politiskās partijas piederības zīme). XVII gs. Spānijas armijas karavīri pamatā lietoja sarkanas feldbantes, Francijas – baltas, Sv. Romas impērijas – zaļas, taču tas nebija noteiks ar kādu aktu, un visbiežāk krāsas izvēli noteica karavadoņa gaume. Pamazām, līdz ar apģērba unifikāciju un militārā apģērba attīstību, feldbantes palika kā virsnieku formas tērpa sastāvdaļa.
+
'''Feldbante''' (fr. ''écharpe'', vc. ''Schärpe'', kr. ''перевязь'') – XVI-XVII gs. Eiropā virs karavīra apģērba nēsājams plats un pamanām vienkrāsains auduma pārsējs, visbiežāk pārsiets ap vidu, vai pa diagonāli no labā pleca virzienā uz kreiso gurnu. Laikos, kad nebija uniformas, tas kalpoja kā pazīšanās zīme (vēlāk arī kā politiskās partijas piederības zīme). XVII gs. Spānijas armijas karavīri pamatā lietoja sarkanas feldbantes, Francijas – baltas, Sv. Romas impērijas – zaļas, taču tas nebija noteiks ar kādu aktu, un visbiežāk krāsas izvēli noteica karavadoņa gaume. Pamazām, līdz ar apģērba unifikāciju un militārā apģērba attīstību, feldbantes palika kā virsnieku formas tērpa sastāvdaļa.
  
 
[[Kategorija:Apģērbs]]
 
[[Kategorija:Apģērbs]]

Versija, kas saglabāta 2018. gada 22. novembris, plkst. 17.58

Feldbante (fr. écharpe, vc. Schärpe, kr. перевязь) – XVI-XVII gs. Eiropā virs karavīra apģērba nēsājams plats un pamanām vienkrāsains auduma pārsējs, visbiežāk pārsiets ap vidu, vai pa diagonāli no labā pleca virzienā uz kreiso gurnu. Laikos, kad nebija uniformas, tas kalpoja kā pazīšanās zīme (vēlāk arī kā politiskās partijas piederības zīme). XVII gs. Spānijas armijas karavīri pamatā lietoja sarkanas feldbantes, Francijas – baltas, Sv. Romas impērijas – zaļas, taču tas nebija noteiks ar kādu aktu, un visbiežāk krāsas izvēli noteica karavadoņa gaume. Pamazām, līdz ar apģērba unifikāciju un militārā apģērba attīstību, feldbantes palika kā virsnieku formas tērpa sastāvdaļa.