Atšķirības starp "Francijas ārzemnieku leģions" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m ()
 
(12 starpversijas, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādītas)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
Francijas '''Ārzemnieku leģions''' (''Légion étrangère'') - 1831. gadā dibināta algotņu vienība [[Francijas armija|Francijas armijā]]. Sākotnēji apakšvienības tika veidotas pēc nacionālā principa. 1837. gadā apakšvienības tika pārstrukturizētas, nenodalot pēc nacionalitātes, un par komandēšanas valodu kļuva franču valoda. Kļuva visai populārs ar to, ka uzņēma jebkuru personu, kas fiziski atbilda rekrutēšanas prasībām, neatkarīgi no personas tautības, pavalstniecības un attiecībām ar likumu (t.i. kļuva par patvēruma vietu daudziem citu valstu pavalstneikiem, kuri dzimtenē bija pakļauti kriminālvajāsanai). Pamatā tika izmantots Francijas varas uzturēšanai kolonijās. Skaitlisko maksimumu sasniedza XX gs. 60. gadu sākumā, karojot Vjetnamā, kad leģiona skaitiskais sastāvs sasniedza apmēram 40 000 karavīru.
+
Francijas '''Ārzemnieku leģions''' (''Légion étrangère''; an. ''French Foreign Legion'', vc. ''Fremdenlegion'', kr. ''Французский Иностранный легион'') - 1831. gadā dibināta algotņu vienība [[Francijas armija|Francijas armijā]]. Pateicoties dzelzs disciplīnai un ļoti striktajiem iekšējiem noteiktumiem, visai ātri izveidojās par izteikti elitāru un kaujasspējīgu vienību. Sākotnēji apakšvienības tika veidotas pēc nacionālā principa. 1837. gadā apakšvienības tika pārstrukturizētas, nenodalot pēc nacionalitātes, un par komandēšanas valodu kļuva franču valoda. Kļuva visai populārs ar to, ka uzņēma jebkuru personu, kas fiziski atbilda rekrutēšanas prasībām, neatkarīgi no personas tautības, pavalstniecības un attiecībām ar likumu (t.i. kļuva par patvēruma vietu daudziem citu valstu pavalstniekiem, kuri dzimtenē bija pakļauti kriminālvajāšanai). Pamatā tika izmantots Francijas varas uzturēšanai kolonijās. Skaitlisko maksimumu sasniedza XX gs. 60. gadu sākumā, karojot Vjetnamā, kad leģiona skaitiskais sastāvs sasniedza apmēram 40 000 karavīru.
 +
 
 +
== ==
 +
<center><gallery>
 +
Attēls:Francijas_legions_1.jpg|1950. gadu pirmā puse
 +
Attēls:Francijas_legions_2.jpg|1950. gadu otrā puse, 1960. gadu sākums
 +
Attēls:Francijas_legions_3.jpg|1950.-1960. gadu mija
 +
Attēls:Francijas_legions_4.jpg|1970.-1980. gadi
 +
Attēls:Francijas_legions_7.jpg|1970.-1980. gadu mija
 +
Attēls:Francijas_legions_5.jpg|1970. gadu otrā puse
 +
Attēls:Francijas_legions_6.jpg|1980. gadu pirmā puse
 +
Attēls:Francijas_legions_8.jpg|2. izpletņlēcēju pulka apakšvienību krūšu nozīmes
 +
</gallery></center>
 +
 
 +
==== Resursi internetā par šo tēmu ====
 +
 
 +
* [http://www.legion-etrangere.com/ Portail Internet de la Légion étrangère]
  
 
[[Kategorija:Armiju vienības]]
 
[[Kategorija:Armiju vienības]]

Pašreizējā versija, 2014. gada 23. februāris, plkst. 08.47

Francijas Ārzemnieku leģions (Légion étrangère; an. French Foreign Legion, vc. Fremdenlegion, kr. Французский Иностранный легион) - 1831. gadā dibināta algotņu vienība Francijas armijā. Pateicoties dzelzs disciplīnai un ļoti striktajiem iekšējiem noteiktumiem, visai ātri izveidojās par izteikti elitāru un kaujasspējīgu vienību. Sākotnēji apakšvienības tika veidotas pēc nacionālā principa. 1837. gadā apakšvienības tika pārstrukturizētas, nenodalot pēc nacionalitātes, un par komandēšanas valodu kļuva franču valoda. Kļuva visai populārs ar to, ka uzņēma jebkuru personu, kas fiziski atbilda rekrutēšanas prasībām, neatkarīgi no personas tautības, pavalstniecības un attiecībām ar likumu (t.i. kļuva par patvēruma vietu daudziem citu valstu pavalstniekiem, kuri dzimtenē bija pakļauti kriminālvajāšanai). Pamatā tika izmantots Francijas varas uzturēšanai kolonijās. Skaitlisko maksimumu sasniedza XX gs. 60. gadu sākumā, karojot Vjetnamā, kad leģiona skaitiskais sastāvs sasniedza apmēram 40 000 karavīru.

Resursi internetā par šo tēmu