Atšķirības starp "Guns" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Gun''' (ķīn. 公; piņj. ''Gong'') - viens no senākajiem tituliem, radies it kā jau leģendārā valdnieka Jao laikā un pastāvējis līdz pat XX gs. sākumam. Viens no [[džuhou]] kārtas tituliem, pēc statusa var tikt pielīdzināts eiropiešu "[[hercogs]]". Kā liecina "Mendzi" (孟子.万章篇), [[Džou dinastija]]s laikā ''gun'' ranga aristokrātiem pienācās teritorija "100 [[li]] uz katru no četrām debespusēm". Kopš [[Cjiņ dinastija]]s laika par ''guniem'' (t.s. ''[[Ķīnas impēriju valsts pārvaldes administrācija|trīs guni]]'') dēvēja tuvākos imperatora padomniekus ([[Taivejs|taiveju]], [[situ]] un [[Sikuns|sikunu]]).
+
'''Gun''' (ķīn. 公; piņj. ''gong'') - viens no senākajiem tituliem, radies it kā jau leģendārā valdnieka Jao laikā un pastāvējis līdz pat XX gs. sākumam. Viens no [[džuhou]] kārtas tituliem, pēc statusa var tikt pielīdzināts eiropiešu "[[hercogs]]". Kā liecina "Mendzi" (孟子.万章篇), [[Džou dinastija]]s laikā ''gun'' ranga aristokrātiem pienācās teritorija "100 [[li]] uz katru no četrām debespusēm". Kopš [[Cjiņ dinastija]]s laika par ''guniem'' (t.s. ''[[Ķīnas impēriju valsts pārvaldes administrācija|trīs guni]]'') dēvēja tuvākos imperatora padomniekus ([[Taivejs|taiveju]], [[situ]] un [[Sikuns|sikunu]]).
  
 
[[Kategorija:Tituli un amati]]
 
[[Kategorija:Tituli un amati]]

Pašreizējā versija, 2009. gada 31. augusts, plkst. 14.27

Gun (ķīn. 公; piņj. gong) - viens no senākajiem tituliem, radies it kā jau leģendārā valdnieka Jao laikā un pastāvējis līdz pat XX gs. sākumam. Viens no džuhou kārtas tituliem, pēc statusa var tikt pielīdzināts eiropiešu "hercogs". Kā liecina "Mendzi" (孟子.万章篇), Džou dinastijas laikā gun ranga aristokrātiem pienācās teritorija "100 li uz katru no četrām debespusēm". Kopš Cjiņ dinastijas laika par guniem (t.s. trīs guni) dēvēja tuvākos imperatora padomniekus (taiveju, situ un sikunu).