Atšķirības starp "Kutaisovi" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(Jauna lapa: right|thumb|300px| grāfi '''Kutaisovii''' (''Кутайсовы'', vc. ''Graf Kutaiszow'') - turku izcelsmes muižniecības dzimta Krievijas impērij...)
 
m
2. rindiņa: 2. rindiņa:
 
grāfi '''Kutaisovii''' (''Кутайсовы'', vc. ''Graf Kutaiszow'') - turku izcelsmes muižniecības dzimta Krievijas impērijā.
 
grāfi '''Kutaisovii''' (''Кутайсовы'', vc. ''Graf Kutaiszow'') - turku izcelsmes muižniecības dzimta Krievijas impērijā.
  
Dzimtas aizsācējs ir krievu gūstā nonācis turku pusaudzis, ko nokristīja par Ivanu (''Кутайсов Иван Павлович'', 1759-1834) un uzdāvināja troņmantniekam Pāvilam.  Pēc Pāvila kāpšanas tronī, tas savam favorītam 1799. gadā vispirms piešķīra [[Barons|barona]], bet pēc pāris mēnešiem [[Grāfs|grāfa]] titulu. Tā kā Kutaisoviem bija īpašumi arī Kurzemē, 1841. gadā dzimta ierakstīta [[Kurzemes bruņniecības matrikulā]].
+
Dzimtas aizsācējs ir krievu gūstā nonācis turku pusaudzis, ko nokristīja par Ivanu (''Кутайсов Иван Павлович'', 1759-1834) un uzdāvināja troņmantniekam Pāvilam.  Pēc Pāvila kāpšanas tronī, tas savam favorītam 1799. gadā vispirms piešķīra [[Barons|barona]], bet pēc pāris mēnešiem [[Grāfs|grāfa]] titulu. Tā kā Kutaisoviem bija īpašumi arī Kurzemē, 1801. gadā dzimta ierakstīta [[Kurzemes bruņniecības matrikulā]].
  
 
[[Kategorija:Dzimtas un dinastijas]]
 
[[Kategorija:Dzimtas un dinastijas]]

Versija, kas saglabāta 2018. gada 13. marts, plkst. 15.15

Kutaiszow Wappen.png

grāfi Kutaisovii (Кутайсовы, vc. Graf Kutaiszow) - turku izcelsmes muižniecības dzimta Krievijas impērijā.

Dzimtas aizsācējs ir krievu gūstā nonācis turku pusaudzis, ko nokristīja par Ivanu (Кутайсов Иван Павлович, 1759-1834) un uzdāvināja troņmantniekam Pāvilam. Pēc Pāvila kāpšanas tronī, tas savam favorītam 1799. gadā vispirms piešķīra barona, bet pēc pāris mēnešiem grāfa titulu. Tā kā Kutaisoviem bija īpašumi arī Kurzemē, 1801. gadā dzimta ierakstīta Kurzemes bruņniecības matrikulā.