Atšķirības starp "Latviešu demokrātiskā partija" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Latviešu demokrātiskā partija'''- centriska [[Partija|politiska partija]] Krievijas impērijā laikā no 1905. gada novembrim līdz 1906. gada martam. Partijas programma publicēta 1905. gada 17.(30.) novembrī "batijas Vēstnesī" - autors [[Arveds Bergs]]. Pozicionēja sevi kā esošu vidū starp [[Pilsonība|pilsoniskajām]] "buržuāzijas" partijām un sociāldemokrātiju. Programma sastāvēja no 7 nodaļām, kurās bija iekļauts gan aicinājums sasaukt Satversmes sapulci (1.-1.), gan "visu latviešu apdzīvoto zemi apvienot vienā pašvaldībā" (2.-1.). Būdama visai kreisa, pieprasot kardināli mainīt visas valsts sistēmu, no sociāldemokrātu nostājas atšķīrās ar privātīpašuma atzīšanu.
+
'''Latviešu demokrātiskā partija'''- centriska [[Partija|politiska partija]] Krievijas impērijā laikā no 1905. gada novembrim līdz 1906. gada martam. Partijas programma publicēta 1905. gada 17.(30.) novembrī "batijas Vēstnesī" - autors [[Arveds Bergs]]. Pozicionēja sevi kā esošu vidū starp [[Pilsonība|pilsoniskajām]] "buržuāzijas" partijām un sociāldemokrātiju. Programma sastāvēja no 7 nodaļām, kurās bija iekļauts gan aicinājums sasaukt Satversmes sapulci (1.-1.), gan "visu latviešu apdzīvoto zemi apvienot vienā pašvaldībā" (2.-1.). Būdama visai kreisa, pieprasot kardināli mainīt visas valsts sistēmu un "visu zemāko šķiru dzīves apstākļu uzlabošanu un pacelšanu un valsts un citu ietaišu ierīkošanu saskaņā ar šo šķiru vajadzībām", no sociāldemokrātu nostājas atšķīrās ar privātīpašuma atzīšanu.
  
 
[[Kategorija:Politiskās partijas un organizācijas]]
 
[[Kategorija:Politiskās partijas un organizācijas]]

Versija, kas saglabāta 2015. gada 7. maijs, plkst. 14.36

Latviešu demokrātiskā partija- centriska politiska partija Krievijas impērijā laikā no 1905. gada novembrim līdz 1906. gada martam. Partijas programma publicēta 1905. gada 17.(30.) novembrī "batijas Vēstnesī" - autors Arveds Bergs. Pozicionēja sevi kā esošu vidū starp pilsoniskajām "buržuāzijas" partijām un sociāldemokrātiju. Programma sastāvēja no 7 nodaļām, kurās bija iekļauts gan aicinājums sasaukt Satversmes sapulci (1.-1.), gan "visu latviešu apdzīvoto zemi apvienot vienā pašvaldībā" (2.-1.). Būdama visai kreisa, pieprasot kardināli mainīt visas valsts sistēmu un "visu zemāko šķiru dzīves apstākļu uzlabošanu un pacelšanu un valsts un citu ietaišu ierīkošanu saskaņā ar šo šķiru vajadzībām", no sociāldemokrātu nostājas atšķīrās ar privātīpašuma atzīšanu.