Atšķirības starp "Manss" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Manss''' (lat. ''mansus'', no ''manere'' - "palikt, uzturēties") jeb '''sēta''' - dzīvojamo un saimniecisko ēku komplekss Rietumeiropā viduslaikos, kas kopā ar [[Alods|alodu]] veidoja brīvā zemkopja saimniecību. Vēlākos gadsimtos ''manss'' tika pamazām iekļauts [[muiža]]s teritorijā kā [[Dzimtļaudis|atkarīgā zemnieka]] iztikas zeme un ar nodokli apliekama vienība.
+
'''Manss''' (lat. ''mansus'', no ''manere'' - "palikt, uzturēties") jeb '''sēta''' - dzīvojamo un saimniecisko ēku komplekss Rietumeiropā viduslaikos, kas kopā ar zemi veidoja brīvā zemkopja saimniecību. Agrajos viduslaikos arī brīvā zemnieku kopienas locekļa valdījums [[alods]]. Vēlākos gadsimtos ''manss'' tika pamazām iekļauts [[muiža]]s teritorijā kā [[Dzimtļaudis|atkarīgā zemnieka]] iztikas zeme un ar nodokli apliekama vienība.
  
 
Skat. arī: [[latifundija]], [[muiža]], [[pusmuiža]]
 
Skat. arī: [[latifundija]], [[muiža]], [[pusmuiža]]

Versija, kas saglabāta 2011. gada 19. jūlijs, plkst. 05.36

Manss (lat. mansus, no manere - "palikt, uzturēties") jeb sēta - dzīvojamo un saimniecisko ēku komplekss Rietumeiropā viduslaikos, kas kopā ar zemi veidoja brīvā zemkopja saimniecību. Agrajos viduslaikos arī brīvā zemnieku kopienas locekļa valdījums alods. Vēlākos gadsimtos manss tika pamazām iekļauts muižas teritorijā kā atkarīgā zemnieka iztikas zeme un ar nodokli apliekama vienība.

Skat. arī: latifundija, muiža, pusmuiža

Literatūra par šo tēmu

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. - Divergens: Rīga, 2001., 220. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu