Atšķirības starp "Mošeja" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
(1 starpversija, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādīta)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Mošeja''' (padomju laika literatūrā arī '''mečete''') - [[Islams|islamā]] lūgšanu nams, dievnams, ēka kulta rituālu izpildei. Ņemot vērā, ka ''salat'' laikā dievlūgšana notiek stāvot, klanoties un tupot uz ceļiem, ''mošejā'' nav ne krēslu, ne ķebļu. Lūgšanas telpa ir ļoti vienkārša, izklāta ar paklāju, un tā ir vienmēr vērsta pret Meku.
+
'''Mošeja''' (no ar. ''masdžid'', sp. ''mezquita'', it. ''moschea'', fr. ''mosquée'', vc. ''Moschee''), padomju laika literatūrā arī no krievu valodas aizguvums '''mečete''' (tur. ''mesdžit'', tat. ''Мәчет'', kr.  ''мечеть'') [[Islams|islamā]] lūgšanu nams, dievnams, ēka kulta rituālu izpildei. Ņemot vērā, ka ''salat'' laikā dievlūgšana notiek stāvot, klanoties un tupot uz ceļiem, ''mošejā'' nav ne krēslu, ne ķebļu. Lūgšanas telpa ir ļoti vienkārša, izklāta ar paklāju, un tā ir vienmēr vērsta pret Meku.
 +
 
 +
Skat. arī [[minarets]]
  
 
[[Kategorija:Islams]]
 
[[Kategorija:Islams]]
 +
[[Kategorija:Arhitektūra]]

Pašreizējā versija, 2018. gada 29. janvāris, plkst. 18.20

Mošeja (no ar. masdžid, sp. mezquita, it. moschea, fr. mosquée, vc. Moschee), padomju laika literatūrā arī no krievu valodas aizguvums mečete (tur. mesdžit, tat. Мәчет, kr. мечеть) – islamā lūgšanu nams, dievnams, ēka kulta rituālu izpildei. Ņemot vērā, ka salat laikā dievlūgšana notiek stāvot, klanoties un tupot uz ceļiem, mošejā nav ne krēslu, ne ķebļu. Lūgšanas telpa ir ļoti vienkārša, izklāta ar paklāju, un tā ir vienmēr vērsta pret Meku.

Skat. arī minarets