Atšķirības starp "Sintoisms" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Sintoisms''' (jap. ''sindo'' - "dievu ceļš") - reliģija Japānā, raksturīga dabas (kuru piepilda gari - ''kami'') dievišķošana un senču kults. Pašu jēdzienu "sindo" sāka lietot XVIII gs., lai nošķirtu japāņu autohtonos reliģiskos priekšstatus no [[Dzenbudisms|dzenbudisma]]. 1868. gadā ''sintoisms'' tika oficiāli pasludināts par valsts reliģiju un šo statusu zaudēja 1946. gadā.
+
'''Sintoisms''' (jap. ''sindo'' - "dievu ceļš") - reliģija Japānā, raksturīga dabas (kuru piepilda gari - ''kami'') dievišķošana un senču kults. Starpnieks starp dievību/garu pasauli un cilvēkiem ir [[mikado]] kā tiešs saules dievības Amaterasu pēcnācējs un tās pārstāvis zemes virsū. Pašu jēdzienu "sindo" sāka lietot XVIII gs., lai nošķirtu japāņu autohtonos reliģiskos priekšstatus no [[Dzenbudisms|dzenbudisma]]. 1868. gadā ''sintoisms'' tika oficiāli pasludināts par valsts reliģiju un šo statusu zaudēja 1946. gadā.
  
 
== Literatūra ==  
 
== Literatūra ==  

Versija, kas saglabāta 2010. gada 14. decembris, plkst. 16.50

Sintoisms (jap. sindo - "dievu ceļš") - reliģija Japānā, raksturīga dabas (kuru piepilda gari - kami) dievišķošana un senču kults. Starpnieks starp dievību/garu pasauli un cilvēkiem ir mikado kā tiešs saules dievības Amaterasu pēcnācējs un tās pārstāvis zemes virsū. Pašu jēdzienu "sindo" sāka lietot XVIII gs., lai nošķirtu japāņu autohtonos reliģiskos priekšstatus no dzenbudisma. 1868. gadā sintoisms tika oficiāli pasludināts par valsts reliģiju un šo statusu zaudēja 1946. gadā.

Literatūra

  • Sintoisms. // Filozofijas vārdnīca. / red. Rozentāls M., Judins P. - Latvijas valsts izdevniecība, Rīga, 1964., 377. lpp.