Atšķirības starp "Triecienvienība" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
(1 starpversija, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādīta)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Triecienvienība''' jeb '''SA''' (vc. ''Sturmabteilung'' jeb ''SA'') -  [[NSDAP]] paramilitāra organizācija, kas 1921. gadā tika izveidota kā partijas telpu, sanāksmju un sabiedrisko pasākumu apsardzes dienests un pildīja arī politisko pretinieku fiziskās iespaidošanas funkcijas. Pēc nacistu nākšanas pie varas kļuva par vienu no masveidīgākajām partijas organizācijām, savās rindās apvienojot vairāk nekā 2 000 000 kaujinieku, neskaitot rezervi. Pēc t.s. [[garo nažu nakts]], kad tika nogalināta virkne SA augstāko vadītāju, organizācijas nozīme samazinājās. SA pildīja parādes vienību lomu, palīdzēja [[policija]]i apsargājot valstiski svarīgus objektus, veica jaunatnes militāro apmācību. Likvidēta pēc [[Vācija]]s kapitulācijas 1945. gada maijā.
+
'''Triecienvienība''' jeb '''SA''' (vc. ''Sturmabteilung'' jeb ''SA'') -  [[NSDAP]] paramilitāra organizācija, kas 1921. gadā tika izveidota kā partijas telpu, sanāksmju un sabiedrisko pasākumu apsardzes dienests un pildīja arī politisko pretinieku fiziskās iespaidošanas funkcijas. 1925. gadā no tās tika izdalīta [[Apsardzes vienība|SS]]. Pēc nacistu nākšanas pie varas kļuva par vienu no masveidīgākajām partijas organizācijām, savās rindās apvienojot vairāk nekā 2 000 000 kaujinieku, neskaitot rezervi. Pēc t.s. [[garo nažu nakts]], kad tika nogalināta virkne SA augstāko vadītāju, organizācijas nozīme samazinājās. SA pildīja parādes vienību lomu, palīdzēja [[policija]]i apsargāt valstiski svarīgus objektus, veica jaunatnes militāro apmācību. Likvidēta pēc [[Vācija]]s kapitulācijas 1945. gada maijā.
  
 
== Literatūra par šo tēmu ==
 
== Literatūra par šo tēmu ==

Pašreizējā versija, 2010. gada 12. oktobris, plkst. 18.56

Triecienvienība jeb SA (vc. Sturmabteilung jeb SA) - NSDAP paramilitāra organizācija, kas 1921. gadā tika izveidota kā partijas telpu, sanāksmju un sabiedrisko pasākumu apsardzes dienests un pildīja arī politisko pretinieku fiziskās iespaidošanas funkcijas. 1925. gadā no tās tika izdalīta SS. Pēc nacistu nākšanas pie varas kļuva par vienu no masveidīgākajām partijas organizācijām, savās rindās apvienojot vairāk nekā 2 000 000 kaujinieku, neskaitot rezervi. Pēc t.s. garo nažu nakts, kad tika nogalināta virkne SA augstāko vadītāju, organizācijas nozīme samazinājās. SA pildīja parādes vienību lomu, palīdzēja policijai apsargāt valstiski svarīgus objektus, veica jaunatnes militāro apmācību. Likvidēta pēc Vācijas kapitulācijas 1945. gada maijā.

Literatūra par šo tēmu

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. - Divergens, Rīga, 2001., 134. lpp.