Atšķirības starp "Pilskungs" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Pilskungs''', arī '''kapitāns''' (vāc. ''Hauptmann'') - atkarībā no konteksta: '''1.''' [[Kurzemes un Zemgales hercogiste|Kurzemes un Zemgales hercogistē]] no [[Muižniecība|muižnieku]] vidus hercoga iecelta administratīva un tiesu amatpersona (amatu izveioja 1617. g.), kas pārvaldīja vienu no t.s. ''pilskunga iecirkni'' (Bauskas, Dobeles, Durbes, Grobiņas, Kandavas, Saldus, Skrundas, Ventspils). '''2.''' Tiesu un policijas amatpersona [[Baltijas guberņas|Baltijas guberņās]] no 1819. līdz 1889. gadam.
+
'''Pilskungs''', arī '''kapitāns''' (vāc. ''Hauptmann'') - atkarībā no konteksta: '''1.''' [[Kurzemes un Zemgales hercogiste|Kurzemes un Zemgales hercogistē]] no [[Muižniecība|muižnieku]] vidus hercoga iecelta administratīva un tiesu amatpersona (amatu izveidoja 1617. g.), kas pārvaldīja vienu no t.s. ''pilskunga iecirkni'' jeb ''pilskunga tiesu'' (''Hauptmannschaft''): Bauskas, Dobeles, Durbes, Grobiņas, Kandavas, Saldus, Skrundas, Ventspils. '''2.''' Tiesu un policijas amatpersona [[Baltijas guberņas|Baltijas guberņās]] no 1819. līdz 1889. gadam.
  
 
== Literatūra ==
 
== Literatūra ==

Versija, kas saglabāta 2009. gada 26. februāris, plkst. 06.39

Pilskungs, arī kapitāns (vāc. Hauptmann) - atkarībā no konteksta: 1. Kurzemes un Zemgales hercogistē no muižnieku vidus hercoga iecelta administratīva un tiesu amatpersona (amatu izveidoja 1617. g.), kas pārvaldīja vienu no t.s. pilskunga iecirkni jeb pilskunga tiesu (Hauptmannschaft): Bauskas, Dobeles, Durbes, Grobiņas, Kandavas, Saldus, Skrundas, Ventspils. 2. Tiesu un policijas amatpersona Baltijas guberņās no 1819. līdz 1889. gadam.

Literatūra

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. - Divergens, Rīga, 2001., 92. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu