Atšķirības starp "Pilsētas stārasts" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Pilsētas stārasts''' (kr. ''городской староста'') - mazpilsētas pašvaldības augstākā amatpersona [[Krievijas impērija|Krievijas impērijā]] laikā no 1767. līdz 1917. gadam. Saskaņā ar vienkāršoto pārvaaldes nolikumu (''упрощённое городское управление''), pilsētas namīpašnieki pilnvaroja 12-15 pārstāvjus, kuri ievēlēja no sava vidus ''pilsētas stārastu'' un 1-2 tā palīgus. askaņā ar [[Krievijas impērijas armijas, civilo un galma amatu pakāpju tabula|Krievijas impērijas armijas, civilo un galma amatu pakāpju tabulu]], mazpilsētas ''pilsētas stārasts'' bija X rangā.
+
'''Pilsētas stārasts''' (kr. ''городской староста'') - mazpilsētas pašvaldības augstākā amatpersona [[Krievijas impērija|Krievijas impērijā]] laikā no 1767. līdz 1917. gadam. Saskaņā ar vienkāršoto pārvaaldes nolikumu (''упрощённое городское управление''), pilsētas namīpašnieki pilnvaroja 12-15 pārstāvjus, kuri ievēlēja no sava vidus ''pilsētas stārastu'' un 1-2 tā palīgus. askaņā ar [[Krievijas impērijas armijas, civilo un galma amatu pakāpju tabula|Krievijas impērijas armijas, civilo un galma amatu pakāpju tabulu]], ''pilsētas stārasts'' bija X rangā.
  
 
Skat. arī [[pilsētas galva]], [[mērs]]
 
Skat. arī [[pilsētas galva]], [[mērs]]

Versija, kas saglabāta 2010. gada 13. novembris, plkst. 20.18

Pilsētas stārasts (kr. городской староста) - mazpilsētas pašvaldības augstākā amatpersona Krievijas impērijā laikā no 1767. līdz 1917. gadam. Saskaņā ar vienkāršoto pārvaaldes nolikumu (упрощённое городское управление), pilsētas namīpašnieki pilnvaroja 12-15 pārstāvjus, kuri ievēlēja no sava vidus pilsētas stārastu un 1-2 tā palīgus. askaņā ar Krievijas impērijas armijas, civilo un galma amatu pakāpju tabulu, pilsētas stārasts bija X rangā.

Skat. arī pilsētas galva, mērs

Literatūra par šo tēmu

  • Щегловитов С.Г. Городовое положение: с законодательными мотивами, разъяснениями и дополнительными узаконениями. - Тип. М. М. Стасюлевича, 1892

Resursi internetā par šo tēmu