Atšķirības starp "Holokausts" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Holokausts''' (vc. ''Holokaust'', an. ''holocauts'', kr. ''холоклст''; no gr. ''holokaustos'' - "sadedzināts") - valsts varas legalizēta, atbalstīta un inspirēta ebreju vajāšana, ieslodzīšana un nogalināšana pēc etniskās piederības [[Vācija|Vācijā]] un tās okupētajās teritorijās laikā no 1934. līdz 1945. gadam. Termins parādījās AVS žurnālistikā 60. gados un guva plašu izplatību. Ebreju vidē lieto apzīmējumu "šoa" - "katastrofa".
+
'''Holokausts''' (vc. ''Holokaust'', an. ''holocaust'', kr. ''холоклст''; no gr. ''holokaustos'' - "sadedzināts") - valsts varas legalizēta, atbalstīta un inspirēta ebreju vajāšana, ieslodzīšana un nogalināšana pēc etniskās piederības [[Vācija|Vācijā]] un tās okupētajās teritorijās laikā no 1934. līdz 1945. gadam, kā rezultātā fiziski gāja bojā, iespējams, aptuveni 6 000 000 ebreju, vēl lielāks skaits bija spiests bēgt no Eiropas. Termins parādījās AVS žurnālistikā 60. gados un guva plašu izplatību. Ebreju vidē lieto apzīmējumu "šoa" - "katastrofa".
  
 
==== Literatūra un avoti par šo tēmu ====
 
==== Literatūra un avoti par šo tēmu ====

Versija, kas saglabāta 2012. gada 14. oktobris, plkst. 15.43

Holokausts (vc. Holokaust, an. holocaust, kr. холоклст; no gr. holokaustos - "sadedzināts") - valsts varas legalizēta, atbalstīta un inspirēta ebreju vajāšana, ieslodzīšana un nogalināšana pēc etniskās piederības Vācijā un tās okupētajās teritorijās laikā no 1934. līdz 1945. gadam, kā rezultātā fiziski gāja bojā, iespējams, aptuveni 6 000 000 ebreju, vēl lielāks skaits bija spiests bēgt no Eiropas. Termins parādījās AVS žurnālistikā 60. gados un guva plašu izplatību. Ebreju vidē lieto apzīmējumu "šoa" - "katastrofa".

Literatūra un avoti par šo tēmu

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. - Divergens: Rīga, 2001., 287. lpp.