Atšķirības starp "Briežraga sāls" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Briežraga sāls''' jeb '''ožamā sāls''' (an. ''salt of hartshorn, sal volatile'', vc. ''Hirschhornsalz'') - garšviela, amonija karbonāts ((NH<sub>4</sub>)<sub>2</sub>CO<sub>3</sub>), balta, kristāliska, higroskopiska viela ar vieglu amonjaka smaržu (smaržas dēļ to dēvē arī par '''ožamo sāli'''). Mūsdienās pārtikas piedeva E503. Tradicionāli tika iegūts ragu (tai skaitā briežu ragu), kaulu, ādu un citu keratīnu saturošu organisku materiālu sausajā destilācijā. Tā kā briežraga sāls jau pie 58°C sadalās, veidojot lielu daudzumu gāzu, to, tāpat kā maizes raugu vai cepamo pulveri, pārtikas rūpniecībā izmanto kā mīklas irdinātāju vai vīna rūgšanas paātrinātāju.
+
'''Briežraga sāls''' jeb '''ožamā sāls''' (an. ''salt of hartshorn, sal volatile'', vc. ''Hirschhornsalz''б лкю ''оленьего рога соль'') - garšviela, amonija karbonāts ((NH<sub>4</sub>)<sub>2</sub>CO<sub>3</sub>), balta, kristāliska, higroskopiska viela ar vieglu amonjaka smaržu (smaržas dēļ to dēvē arī par '''ožamo sāli'''). Mūsdienās pārtikas piedeva E503. Tradicionāli tika iegūts ragu (tai skaitā briežu ragu), kaulu, ādu un citu keratīnu saturošu organisku materiālu sausajā destilācijā. Tā kā briežraga sāls jau pie 58°C sadalās, veidojot lielu daudzumu gāzu, to, tāpat kā maizes raugu vai cepamo pulveri, pārtikas rūpniecībā izmanto kā mīklas irdinātāju vai vīna rūgšanas paātrinātāju.
  
 
[[Kategorija:Izejvielas]]
 
[[Kategorija:Izejvielas]]

Versija, kas saglabāta 2015. gada 19. jūlijs, plkst. 11.39

Briežraga sāls jeb ožamā sāls (an. salt of hartshorn, sal volatile, vc. Hirschhornsalzб лкю оленьего рога соль) - garšviela, amonija karbonāts ((NH4)2CO3), balta, kristāliska, higroskopiska viela ar vieglu amonjaka smaržu (smaržas dēļ to dēvē arī par ožamo sāli). Mūsdienās pārtikas piedeva E503. Tradicionāli tika iegūts ragu (tai skaitā briežu ragu), kaulu, ādu un citu keratīnu saturošu organisku materiālu sausajā destilācijā. Tā kā briežraga sāls jau pie 58°C sadalās, veidojot lielu daudzumu gāzu, to, tāpat kā maizes raugu vai cepamo pulveri, pārtikas rūpniecībā izmanto kā mīklas irdinātāju vai vīna rūgšanas paātrinātāju.