Atšķirības starp "Fiki" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
(2 starpversijas, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādītas)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
 
[[Attēls:Fick_Wappen.png|right|thumb|200px|baroni]]
 
[[Attēls:Fick_Wappen.png|right|thumb|200px|baroni]]
fon '''Fiki''' (vc. ''von Fick'', kr. ''фон Фик'') - vācu izcelsmes (Hamburga) muižniecības dzimta Krievijas impērijas [[Baltijas guberņas|Baltijas guberņās]] un Iekškrievijā. Dzimtas aizsācējs ir Krievijas impērijas [[īstenais valsts padomnieks]], komerckolēģijas viceprezidents Henrihs Fiks (''Heinrich Claus von Fick'', kr. ''Генрих фон Фик'', 1679.-1750.), kurš pameta civildienestu Holšteinas hercogistes Ekernfērdas (''Eckernförde)'') pilsētā, lai 1715. gadā stātos Krievijas impērijas dienestā kā viens no ietekmīgākajiem Pētera I reformu iniciatoriem. 1720. gadā par dienestu saņēma īpašumu [[Rīgas guberņa|Rīgas guberņā]]: Peltsamā (''Oberpahlen'') pili, kā arī Nõmme, Võisiku, Pajusi, Kurista, Eistvere, Adavere, Lustivere, Kaliküla un Tapiku [[muiža]]s, kā arī tiesības saukties "fon Fiks". Precējies ar Helēnu fon Krūzi (''Helene von Kruse''). 1729. gadā dzimta ierakstīta Igaunijas guberņas, bet 1747. gadā - Vidzemes guberņas bruņniecības matrikulā. Tā kā ģimenē bija piecas meitas - Aurora, Beāte, Kristīne, Marija un Sofija (''Aurora von Lauw, Beata Regina von Vietinghoff, Christine von Lilienfeld, a. Moisama, Maria Friederika Zoege von Manteuffel, Sophie Elisabeth von Schulze''), bet neviena dēla, ar Heinriha nāvi 1750. gadā Baltijas Fiku līnija aprāvās.
+
fon '''Fiki''' (vc. ''von Fick'', kr. ''фон Фик'') - vācu izcelsmes (Hamburga) [[Vācbaltieši|vācbaltiešu]] muižniecības dzimta Krievijas impērijas [[Baltijas guberņas|Baltijas guberņās]] un Iekškrievijā. Dzimtas aizsācējs ir Krievijas impērijas [[īstenais valsts padomnieks]], komerckolēģijas viceprezidents Henrihs Fiks (''Heinrich Claus von Fick'', kr. ''Генрих фон Фик'', 1679.-1750.), kurš pameta civildienestu Holšteinas hercogistes Ekernfērdas (''Eckernförde)'') pilsētā, lai 1715. gadā stātos Krievijas impērijas dienestā kā viens no ietekmīgākajiem Pētera I reformu iniciatoriem. 1720. gadā par dienestu saņēma īpašumu [[Rīgas guberņa|Rīgas guberņā]]: Peltsamā (''Oberpahlen'') pili, kā arī Nõmme, Võisiku, Pajusi, Kurista, Eistvere, Adavere, Lustivere, Kaliküla un Tapiku [[muiža]]s, ar tiesībām saukties "fon Fiks". Precējies ar Helēnu fon Krūzi (''Helene von Kruse''). 1729. gadā dzimta ierakstīta Igaunijas guberņas, bet 1747. gadā - Vidzemes guberņas bruņniecības matrikulā. Tā kā ģimenē bija piecas meitas - Aurora, Beāte, Kristīne, Marija un Sofija (''Aurora von Lauw, Beata Regina von Vietinghoff, Christine von Lilienfeld, a. Moisama, Maria Friederika Zoege von Manteuffel, Sophie Elisabeth von Schulze''), bet neviena dēla, ar Heinriha nāvi 1750. gadā Baltijas Fiku līnija aprāvās.
  
 
==== Resursi internetā par šo tēmu ====
 
==== Resursi internetā par šo tēmu ====
9. rindiņa: 9. rindiņa:
 
* [http://www.academia.edu/4641182/_I_XVI-XVIII_._._._._._._._._2013 Прокопенко Я.И. Политический инженер Генрих фон Фик и феномен реформ Петра I]
 
* [http://www.academia.edu/4641182/_I_XVI-XVIII_._._._._._._._._2013 Прокопенко Я.И. Политический инженер Генрих фон Фик и феномен реформ Петра I]
  
[[Kategorija:Dzimtas un dinastijas]]
+
[[Kategorija:Baltijas aristokrātija]]

Pašreizējā versija, 2016. gada 2. janvāris, plkst. 11.06

baroni

fon Fiki (vc. von Fick, kr. фон Фик) - vācu izcelsmes (Hamburga) vācbaltiešu muižniecības dzimta Krievijas impērijas Baltijas guberņās un Iekškrievijā. Dzimtas aizsācējs ir Krievijas impērijas īstenais valsts padomnieks, komerckolēģijas viceprezidents Henrihs Fiks (Heinrich Claus von Fick, kr. Генрих фон Фик, 1679.-1750.), kurš pameta civildienestu Holšteinas hercogistes Ekernfērdas (Eckernförde)) pilsētā, lai 1715. gadā stātos Krievijas impērijas dienestā kā viens no ietekmīgākajiem Pētera I reformu iniciatoriem. 1720. gadā par dienestu saņēma īpašumu Rīgas guberņā: Peltsamā (Oberpahlen) pili, kā arī Nõmme, Võisiku, Pajusi, Kurista, Eistvere, Adavere, Lustivere, Kaliküla un Tapiku muižas, ar tiesībām saukties "fon Fiks". Precējies ar Helēnu fon Krūzi (Helene von Kruse). 1729. gadā dzimta ierakstīta Igaunijas guberņas, bet 1747. gadā - Vidzemes guberņas bruņniecības matrikulā. Tā kā ģimenē bija piecas meitas - Aurora, Beāte, Kristīne, Marija un Sofija (Aurora von Lauw, Beata Regina von Vietinghoff, Christine von Lilienfeld, a. Moisama, Maria Friederika Zoege von Manteuffel, Sophie Elisabeth von Schulze), bet neviena dēla, ar Heinriha nāvi 1750. gadā Baltijas Fiku līnija aprāvās.

Resursi internetā par šo tēmu