Atšķirības starp "Aizputes pils" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
 
(1 starpversija, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādīta)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Aizputes pils''' – [[Vācu ordenis|Vācu ordeņa]] mūra [[kastela]], celta XIII gs. beigās Tebras upes krastā, sargājot [[Lielais kara ceļš|lielo kara ceļu]] no Rīgas uz Prūsiju. Divstāvu ēka ZA un DA daļā un nocietinājumu mūri ietver kvadrātveida pagalmu ar vārtiem DA korpusā. Ārsienas veido laukakmeņu mūrējums, starpsienas būvētas statņu konstrukcijā. Koka jumts ar skaidu segumu un divi manteļskursteņi. Pagrabs segts ar asimetriskā° ķieģeļu velvēm.
+
'''Aizputes pils''' – [[Vācu ordenis|Vācu ordeņa]] mūra [[kastela]] [[Livonija|Livonijā]] (Kurzemē), celta XIII gs. beigās Tebras upes krastā, sargājot [[Lielais kara ceļš|lielo kara ceļu]] no Rīgas uz Prūsiju. Divstāvu ēka ZA un DA daļā un nocietinājumu mūri ietver kvadrātveida pagalmu ar vārtiem DA korpusā. Ārsienas veido laukakmeņu mūrējums, starpsienas būvētas statņu konstrukcijā. Koka jumts ar skaidu segumu un divi manteļskursteņi. Pagrabs segts ar asimetriskā° ķieģeļu velvēm.
  
 
==== Literatūra par šo tēmu ====
 
==== Literatūra par šo tēmu ====
  
* Latvijas padomju enciklopēdija. - Galvenā enciklopēdija redakcija: Rīga, 1981, 105. lpp.
+
* Latvijas padomju enciklopēdija. - Galvenā enciklopēdiju redakcija: Rīga, 1981, 105. lpp.
  
 
[[Kategorija:Pilis]]
 
[[Kategorija:Pilis]]

Pašreizējā versija, 2016. gada 26. aprīlis, plkst. 09.47

Aizputes pilsVācu ordeņa mūra kastela Livonijā (Kurzemē), celta XIII gs. beigās Tebras upes krastā, sargājot lielo kara ceļu no Rīgas uz Prūsiju. Divstāvu ēka ZA un DA daļā un nocietinājumu mūri ietver kvadrātveida pagalmu ar vārtiem DA korpusā. Ārsienas veido laukakmeņu mūrējums, starpsienas būvētas statņu konstrukcijā. Koka jumts ar skaidu segumu un divi manteļskursteņi. Pagrabs segts ar asimetriskā° ķieģeļu velvēm.

Literatūra par šo tēmu

  • Latvijas padomju enciklopēdija. - Galvenā enciklopēdiju redakcija: Rīga, 1981, 105. lpp.