Atšķirības starp "Osroena" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Osroenas valsts''' jeb '''Edesas valsts''' (no sgr. ''Ὀσροήνη'', kr. ''Осроена'') – neliela valsts laikā no 132. g. p.m.ē. līdz 244. gadam, [[Mezopotāmija]]s ziemeļrietumos Eifratas upes baseinā. Galvaspilsēta Edesa (sgr. ''Έδεσσα''). Izveidojās 132. g. p.m.ē., sabrūkot [[Seleikīdu impērija]]i. Kā jau nelielai valstij, tās suverenitāte bija visai nosacīta. Laika gaitā tai nācās kļūt par [[Partas valsts]] [[Vasaļvalsts|vasaļvalsti]], pēc tam partiešu dominanti nomainīja [[Lielā Armēnija]], tad [[Senā Roma]] (216. gadā zaudēja valsts statusu un kļuva par Romas [[Province|provinci]], bet 242. gadā atguva vasaļvalsts statusu) un [[Sasanīdu impērija]]. Valdnieks Abgars VIII (valda 177-212) pieņēma [[Kristietība|lristietību]] un tā kļuva par Edesas valsts oficiālo reliģiju, bet Edasa – par vienu no lielākajiem agrīnās kristietības centriem.
+
'''Osroenas valsts''' jeb '''Edesas valsts''' (no sgr. ''Ὀσροήνη'', kr. ''Осроена'') – neliela valsts laikā no 132. g. p.m.ē. līdz 244. gadam, [[Mezopotāmija]]s ziemeļrietumos Eifratas upes baseinā. Galvaspilsēta Edesa (sgr. ''Έδεσσα''). Izveidojās 132. g. p.m.ē., sabrūkot [[Seleikīdu impērija]]i. Kā jau nelielai valstij, tās suverenitāte bija visai nosacīta. Laika gaitā tai nācās kļūt par [[Partas valsts]] [[Vasaļvalsts|vasaļvalsti]], pēc tam partiešu dominanti nomainīja [[Lielā Armēnija]], tad [[Senā Roma]] (216. gadā zaudēja valsts statusu un kļuva par Romas [[Province|provinci]], bet 242. gadā atguva vasaļvalsts statusu) un [[Sasanīdu impērija]]. Valdnieks Abgars VIII (valda 177-212) pieņēma [[Kristietība|kristietību]] un tā kļuva par Edesas valsts oficiālo reliģiju, bet Edasa – par vienu no lielākajiem agrīnās kristietības centriem.
  
 
[[Kategorija:Valstis]]
 
[[Kategorija:Valstis]]

Versija, kas saglabāta 2016. gada 24. jūlijs, plkst. 14.25

Osroenas valsts jeb Edesas valsts (no sgr. Ὀσροήνη, kr. Осроена) – neliela valsts laikā no 132. g. p.m.ē. līdz 244. gadam, Mezopotāmijas ziemeļrietumos Eifratas upes baseinā. Galvaspilsēta Edesa (sgr. Έδεσσα). Izveidojās 132. g. p.m.ē., sabrūkot Seleikīdu impērijai. Kā jau nelielai valstij, tās suverenitāte bija visai nosacīta. Laika gaitā tai nācās kļūt par Partas valsts vasaļvalsti, pēc tam partiešu dominanti nomainīja Lielā Armēnija, tad Senā Roma (216. gadā zaudēja valsts statusu un kļuva par Romas provinci, bet 242. gadā atguva vasaļvalsts statusu) un Sasanīdu impērija. Valdnieks Abgars VIII (valda 177-212) pieņēma kristietību un tā kļuva par Edesas valsts oficiālo reliģiju, bet Edasa – par vienu no lielākajiem agrīnās kristietības centriem.