Atšķirības starp "Veksiloloģija" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m (Resursi internetā par šo tēmu)
m
 
(6 starpversijas, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādītas)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Veksiloloģija''' ir vēstures palīgdisciplīna, kas pēta [[Karoegs|karogus]] kā vēstures avotu. Veksiloloģijas avotus veido zīmējumi uz karogiem, to krāsas, karogu attēli un apraksti avotos, literatūras teksti.
+
'''Veksiloloģija''' (no lat. ''vexillum'' - [[Romiešu leģions|romiešu leģiona]] apakšvienības emblēma) - vēstures zinātnes palīgdisciplīna, kas pēta [[Karogs|karogus]], [[Standarts|standartus]], [[Vimpelis|vimpeļus]] kā vēstures avotu. Veksiloloģijas avotus veido zīmējumi uz karogiem, to krāsas, karogu kāti, [[Karoga nagla|karogu naglas]], karogu kātu uzgaļi, karogu attēli un apraksti avotos.
 +
 
 +
==== Literatūra par šo tēmu ====
 +
 
 +
*  Tālis Pumpuriņš. Sarkanbaltsarkanās – Latvijas karoga krāsas: Pētījumi, atmiņas un dokumenti par Latvijas valsts karoga tapšanas vēsturi. - Cēsu Vēstures un mākslas muzejs: Cēsis, 2000.
  
 
== Resursi internetā par šo tēmu ==
 
== Resursi internetā par šo tēmu ==
7. rindiņa: 11. rindiņa:
 
----
 
----
 
* [http://www.vexillographia.ru/ Русский центр флаговедения и гералдики]
 
* [http://www.vexillographia.ru/ Русский центр флаговедения и гералдики]
 +
* [http://www.vexillographia.ru/ vexillographia.ru - cайт, посвященный гербам России и ее ближайших соседей]
  
[[Category:Vēstures zinātne]]
+
[[Kategorija:Vēstures zinātne]]

Pašreizējā versija, 2017. gada 26. maijs, plkst. 06.29

Veksiloloģija (no lat. vexillum - romiešu leģiona apakšvienības emblēma) - vēstures zinātnes palīgdisciplīna, kas pēta karogus, standartus, vimpeļus kā vēstures avotu. Veksiloloģijas avotus veido zīmējumi uz karogiem, to krāsas, karogu kāti, karogu naglas, karogu kātu uzgaļi, karogu attēli un apraksti avotos.

Literatūra par šo tēmu

  • Tālis Pumpuriņš. Sarkanbaltsarkanās – Latvijas karoga krāsas: Pētījumi, atmiņas un dokumenti par Latvijas valsts karoga tapšanas vēsturi. - Cēsu Vēstures un mākslas muzejs: Cēsis, 2000.

Resursi internetā par šo tēmu