Atšķirības starp "Kolaboracionisms" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Kolaboracionisms''' (no fr. ''collaboration'' - "sadarbība"; an. ''collaborationism'', vc. ''Kollaboration'', kr. ''коллаборационизм'') - personu (kolaboracionistu) labprātīga sadarbība ar valsti okupējušo spēku politiska vai militāra konflikta, vai [[okupācija]]s laikā. Apzīmējums radies nacistiskās Vācijas okupētajā Francijā 2. Pasaules kara laikā.  
+
* '''Kolaboracionisms''' (no fr. ''collaboration'' - "sadarbība"; an. ''collaborationism'', vc. ''Kollaboration'', kr. ''коллаборационизм'') - brīvprātīga stāšanās okupētājas valsts kalpībā ideoloģijas vai valsts iekārtas pievilcības, kā arī savtīgu apsvērumu dēļ.
 +
* '''Kolaborācija''' - brīvprātīga vai arī piespiedu sadarbība ar [[okupācija]]s varu, kuras pamatā ir valstiskuma saglabāšanas ideja.  
  
 
==== Literatūra par šo tēmu ====
 
==== Literatūra par šo tēmu ====

Versija, kas saglabāta 2018. gada 3. marts, plkst. 11.36

  • Kolaboracionisms (no fr. collaboration - "sadarbība"; an. collaborationism, vc. Kollaboration, kr. коллаборационизм) - brīvprātīga stāšanās okupētājas valsts kalpībā ideoloģijas vai valsts iekārtas pievilcības, kā arī savtīgu apsvērumu dēļ.
  • Kolaborācija - brīvprātīga vai arī piespiedu sadarbība ar okupācijas varu, kuras pamatā ir valstiskuma saglabāšanas ideja.

Literatūra par šo tēmu

  • Littlejohn David. The Patriotic Traitors: A History of Collaboration in German-Occupied Europe, 1940-45. - William Heinemann Ltd.: London, 1972., ISBN 0-434-42725-X
  • Kitson Simon. The Hunt for Nazi Spies, Fighting espionage in Vichy France. - University of Chicago Press: Chicago, 2008

Resursi internetā par šo tēmu