Atšķirības starp "Okšota tipoloģija" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
Okšota tipoloģija (kr. ''типология Оукшотта'') – Evarta Okšota (''Ewart Oakeshott''; 1916-2002) izveidota viduslaiku (1050-1550) zobenu klasifikācijas sistēma, kas klasificē zobenus 13 pamattipos un 9 apakštipos. Atšķirībā no citām tipoloģijām (piemēram, Fofmeijeras tipoloģija, kura klasificē zobenus pēc atšķirībām [[Spals|spala]] konstrukcijā un formā), Okšots par pamatu ņem zobena “darba” daļu, t.i. asmeni, tad [[Garde|gardi]] un uzgali – šīs trīs savstarpēji saistītās shēmas veido visai ērtu sistēmu, kas pētniekam ļauj aprakstīt gandrīz jebkuru zobena tipu pēc formulas: XVIII-T-4 (kur XVIII ir asmens, T – roktura uzgalis, 4 – gardes stils.
+
Okšota tipoloģija (kr. ''типология Оукшотта'') – Evarta Okšota (''Ewart Oakeshott''; 1916-2002) izveidota viduslaiku (1050-1550) zobenu klasifikācijas sistēma, kas klasificē zobenus 13 pamattipos un 9 apakštipos. Atšķirībā no citām tipoloģijām (piemēram, Fofmeijeras tipoloģija, kura klasificē zobenus pēc atšķirībām [[Spals|spala]] konstrukcijā un formā), Okšots par pamatu ņem zobena “darba” daļu, t.i. asmeni, tad [[Garde|gardi]] un uzgali – šīs trīs savstarpēji saistītās shēmas veido visai ērtu sistēmu, kas pētniekam ļauj aprakstīt gandrīz jebkuru zobena tipu pēc formulas: XVIII-T-4 (kur XVIII ir asmens, T – roktura uzgalis, 4 – gardes stils).
  
 
[[Kategorija: Zobeni]]
 
[[Kategorija: Zobeni]]

Versija, kas saglabāta 2020. gada 28. jūnijs, plkst. 16.24

Okšota tipoloģija (kr. типология Оукшотта) – Evarta Okšota (Ewart Oakeshott; 1916-2002) izveidota viduslaiku (1050-1550) zobenu klasifikācijas sistēma, kas klasificē zobenus 13 pamattipos un 9 apakštipos. Atšķirībā no citām tipoloģijām (piemēram, Fofmeijeras tipoloģija, kura klasificē zobenus pēc atšķirībām spala konstrukcijā un formā), Okšots par pamatu ņem zobena “darba” daļu, t.i. asmeni, tad gardi un uzgali – šīs trīs savstarpēji saistītās shēmas veido visai ērtu sistēmu, kas pētniekam ļauj aprakstīt gandrīz jebkuru zobena tipu pēc formulas: XVIII-T-4 (kur XVIII ir asmens, T – roktura uzgalis, 4 – gardes stils).