Atšķirības starp "Al Kindi" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m (Resursi internetā par šo tēmu)
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Abu Jusufs Jakubs ibn Isaks al Kindi''' (أبو يوسف يعقوب ابن اسحاق ابن الصّبّاح ابن عمران ابن اسماعيل الكندي - ''Abū-Yūsuf Ya‘qūb ibn Isḥāq ibn as-Ṣabbāḥ ibn ‘Omrān ibn Isma‘īl al-Kindī''; ~800.-879.) - arābu filosofs, dzīvojis mūsdienu Irākas teritorijā, aristoteliskā virziena izveidotājs islama filosofijā, astrologs, matemātiķis. Sarakstījis komentārus [[Aristotelis|Aristoteļa]] darbiem ("Organons" u.c.), kā arī darbus par [[Metafizika|metafiziku]]. Al Kindi pasaules uzskata pamatā ir ideja par vispārējās cēloņsakarības principu, no kura izriet, ka ikviena lieta, ja tā ir līdz galam izprasta, dod iespēju kā spogulī tajā ieraudzīt visu pasauli. No Al Kindi darbiem saglabājušies tikai nelieli fragmenti.
+
'''Abu Jusufs Jakubs ibn Isaks al Kindi''' (أبو يوسف يعقوب ابن اسحاق ابن الصّبّاح ابن عمران ابن اسماعيل الكندي - ''Abū-Yūsuf Ya‘qūb ibn Isḥāq ibn as-Ṣabbāḥ ibn ‘Omrān ibn Isma‘īl al-Kindī''; ~800.-879.) - arābu filosofs, dzīvojis Abasīdu kalifātā (mūsdienu Irākas teritorijā), aristoteliskā virziena izveidotājs islama filosofijā, astrologs, matemātiķis. Sarakstījis komentārus [[Aristotelis|Aristoteļa]] darbiem ("Organons" u.c.), kā arī darbus par [[Metafizika|metafiziku]]. Al Kindi pasaules uzskata pamatā ir ideja par vispārējās cēloņsakarības principu, no kura izriet, ka ikviena lieta, ja tā ir līdz galam izprasta, dod iespēju kā spogulī tajā ieraudzīt visu pasauli. No Al Kindi darbiem saglabājušies tikai nelieli fragmenti.
  
 
== Literatūra ==
 
== Literatūra ==

Versija, kas saglabāta 2009. gada 26. janvāris, plkst. 16.44

Abu Jusufs Jakubs ibn Isaks al Kindi (أبو يوسف يعقوب ابن اسحاق ابن الصّبّاح ابن عمران ابن اسماعيل الكندي - Abū-Yūsuf Ya‘qūb ibn Isḥāq ibn as-Ṣabbāḥ ibn ‘Omrān ibn Isma‘īl al-Kindī; ~800.-879.) - arābu filosofs, dzīvojis Abasīdu kalifātā (mūsdienu Irākas teritorijā), aristoteliskā virziena izveidotājs islama filosofijā, astrologs, matemātiķis. Sarakstījis komentārus Aristoteļa darbiem ("Organons" u.c.), kā arī darbus par metafiziku. Al Kindi pasaules uzskata pamatā ir ideja par vispārējās cēloņsakarības principu, no kura izriet, ka ikviena lieta, ja tā ir līdz galam izprasta, dod iespēju kā spogulī tajā ieraudzīt visu pasauli. No Al Kindi darbiem saglabājušies tikai nelieli fragmenti.

Literatūra

  • Filozofijas vārdnīca. / red. Rozentāls M., Judins P. - Latvijas valsts izdevniecība, Rīga, 1964., 13. lpp.

  • Peter Adamson. Al-Kindi. / The Cambridge Companion to Arabic Philosophy. / Peter Adamson & Richard C. Taylor (eds). - Cambridge University Press, Cambridge, 2005
  • Peter Adamson. Al-Kindi. - Oxford University Press, Oxford, 2006
  • Felix Klein-Frank. Al-Kindi. / Oliver Leaman & Hossein Nasr. History of Islamic Philosophy. - Routledge, London, 2001
  • Henry Corbin. History of Islamic Philosophy. - Keagan Paul International, London, 1993

Resursi internetā par šo tēmu