Atšķirības starp "Kauna amatu veicēji" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
 
(1 starpversija, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādīta)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Kauna amatu veicēji''' - pilsētai nepieciešamu amatu veicēji, kuri netika atzīti par pilntiesīgiem pilsoņiem. Viduslaiku Rīgā pie tādiem tika pieskaitīti linu audēji un pirtnieki, kuriem bija slēgtas visas Rīgas pilntiesīgajiem pilsoņiem domātās iestādes. Mazajā ģildē nepieņēma arī tirdzniecības palīgnozarēs nodarbinātos, piemēram, Daugavas pārcēlājus (pirmais tilts pāri Daugavai tika uzcelts tikai XVIII gs.), ormaņus, kuģu krāvējus, vīna nesējus, kaņepāju vijējus, lai gan pēdējiem, tāpat kā linu audējiem un pirtniekiem, bija sava [[cunfte]], bet kuģu krāvējiem un vīna nesējiem  brālības.
+
'''Kauna amatu veicēji''' - pilsētai nepieciešamu amatu veicēji, kuri netika atzīti par pilntiesīgiem pilsoņiem. Viduslaiku Rīgā pie tādiem tika pieskaitīti linu audēji un pirtnieki, kuriem bija slēgtas visas Rīgas pilntiesīgajiem pilsoņiem domātās iestādes un [[ģilde]]s. Mazajā ģildē nepieņēma arī tirdzniecības palīgnozarēs nodarbinātos, piemēram, Daugavas pārcēlājus (pirmais tilts pāri Daugavai tika uzcelts tikai XVIII gs.), ormaņus, kuģu krāvējus, vīna nesējus, kaņepāju vijējus, lai gan pēdējiem, tāpat kā linu audējiem un pirtniekiem, bija sava [[cunfte]], bet kuģu krāvējiem un vīna nesējiem  brālības.
  
 
== Resursi internetā par šo tēmu ==
 
== Resursi internetā par šo tēmu ==
6. rindiņa: 6. rindiņa:
  
 
[[Kategorija:Saimniekošanas veidi]]
 
[[Kategorija:Saimniekošanas veidi]]
[[Kategorija:Sabiedrība]]
+
[[Kategorija:Sociālās grupas]]

Pašreizējā versija, 2020. gada 16. jūlijs, plkst. 16.39

Kauna amatu veicēji - pilsētai nepieciešamu amatu veicēji, kuri netika atzīti par pilntiesīgiem pilsoņiem. Viduslaiku Rīgā pie tādiem tika pieskaitīti linu audēji un pirtnieki, kuriem bija slēgtas visas Rīgas pilntiesīgajiem pilsoņiem domātās iestādes un ģildes. Mazajā ģildē nepieņēma arī tirdzniecības palīgnozarēs nodarbinātos, piemēram, Daugavas pārcēlājus (pirmais tilts pāri Daugavai tika uzcelts tikai XVIII gs.), ormaņus, kuģu krāvējus, vīna nesējus, kaņepāju vijējus, lai gan pēdējiem, tāpat kā linu audējiem un pirtniekiem, bija sava cunfte, bet kuģu krāvējiem un vīna nesējiem brālības.

Resursi internetā par šo tēmu