Atšķirības starp "Peripatētiķi" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Peripatētiķi''' jeb '''peripatētiķu skola''' (no gr. ''peripatos'' - segta galerija, kāda bijusi [[Likejs|Atēnu Likejā]], kur pastaigājušies un diskutējuši skolnieki) - [[Antīkā filosofija|antīkās filosofijas]] virziens, skola, [[Aristotelis no Stagīras|Aristoteļa]] sekotāji. Ppastāvēja aptuveni tūkstoš gadu - līdz 529. gadam, - un bija viens no ievērojamākajiem antīkās zinātnes centriem.
+
'''Peripatētiķi''' jeb '''peripatētiķu skola''' (no gr. ''peripatos'' - segta galerija, kāda bijusi [[Likejs|Atēnu Likejā]], kur pastaigājušies un diskutējuši skolnieki) - [[Antīkā filosofija|antīkās filosofijas]] virziens, skola, [[Aristotelis no Stagīras|Aristoteļa]] sekotāji. Ppastāvēja aptuveni tūkstoš gadu - līdz 529. gadam, - un bija viens no ievērojamākajiem antīkās zinātnes centriem. Pēc Aristoteļa izcilākie ''peripatētiķu'' vadītāji (sholarhi) bija [[Teofrasts no Efesas]] (~371.-286. g.p.m.ē.), [[Stratons no Lampsakas]] (~305.-270. g.p.m.ē.), [[Androniks no Rodas]] (I gs.), [[Aleksandrs no Afrodīzijas]] (II-III gs. mija).
  
 
== Literatūra ==
 
== Literatūra ==

Versija, kas saglabāta 2010. gada 27. augusts, plkst. 13.32

Peripatētiķi jeb peripatētiķu skola (no gr. peripatos - segta galerija, kāda bijusi Atēnu Likejā, kur pastaigājušies un diskutējuši skolnieki) - antīkās filosofijas virziens, skola, Aristoteļa sekotāji. Ppastāvēja aptuveni tūkstoš gadu - līdz 529. gadam, - un bija viens no ievērojamākajiem antīkās zinātnes centriem. Pēc Aristoteļa izcilākie peripatētiķu vadītāji (sholarhi) bija Teofrasts no Efesas (~371.-286. g.p.m.ē.), Stratons no Lampsakas (~305.-270. g.p.m.ē.), Androniks no Rodas (I gs.), Aleksandrs no Afrodīzijas (II-III gs. mija).

Literatūra

  • Patristika. // Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / sast. P.Valters - Divergens: Rīga, 2001., 322.-323. lpp.