Atšķirības starp "Industriālā revolūcija" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Industriālā revolūcija''' (an. ''Industrial Revolution'') - pāreja no roku darba uz mašīnu darbu, uz mehanizētu ražošanas procesu. Lielbritānijā tā sākās vieglajā rūpniecībā XVIII-XIX gs. mijā, smagajā rūpniecībā - XIX gs. (XIX gs. otrajā pusē aizsākoties arī ASV). XX gs. sākumā tautsaimniecība bija industrializēta visā Centrāleiropā un Rietumeiropā (XIX gs. beigās viens no lielākajiem industriālākajiem centriem bija Rīga), bet XX gs. otrajā pusē arī Dienvideiropā, Ziemeļ- un Dienvidamerikā, Austrumāzijā, t.s. [[Trešā pasaule|trešajai pasaulei]] lielā mērā paliekot agrārai.
+
'''Industriālā revolūcija''' (an. ''Industrial Revolution'') - strauja masveida pāreja no roku darba uz mašīnu darbu, uz mehanizētu ražošanas procesu. Lielbritānijā tā sākās vieglajā rūpniecībā XVIII-XIX gs. mijā, smagajā rūpniecībā - XIX gs. (XIX gs. otrajā pusē aizsākoties arī ASV). XX gs. sākumā tautsaimniecība bija industrializēta visā Centrāleiropā un Rietumeiropā (XIX gs. beigās viens no lielākajiem industriālākajiem centriem bija Rīga), bet XX gs. otrajā pusē arī Dienvideiropā, Ziemeļ- un Dienvidamerikā, Austrumāzijā, t.s. [[Trešā pasaule|trešajai pasaulei]] lielā mērā paliekot agrārai.
  
 
Skat. arī [[industrializācija]]
 
Skat. arī [[industrializācija]]
  
 
[[Kategorija:Saimniecība]]
 
[[Kategorija:Saimniecība]]

Versija, kas saglabāta 2015. gada 9. decembris, plkst. 06.11

Industriālā revolūcija (an. Industrial Revolution) - strauja masveida pāreja no roku darba uz mašīnu darbu, uz mehanizētu ražošanas procesu. Lielbritānijā tā sākās vieglajā rūpniecībā XVIII-XIX gs. mijā, smagajā rūpniecībā - XIX gs. (XIX gs. otrajā pusē aizsākoties arī ASV). XX gs. sākumā tautsaimniecība bija industrializēta visā Centrāleiropā un Rietumeiropā (XIX gs. beigās viens no lielākajiem industriālākajiem centriem bija Rīga), bet XX gs. otrajā pusē arī Dienvideiropā, Ziemeļ- un Dienvidamerikā, Austrumāzijā, t.s. trešajai pasaulei lielā mērā paliekot agrārai.

Skat. arī industrializācija