Atšķirības starp "Šumeri" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m (Literatūra)
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Šumeri''' (kr. ''шумеры'')- tauta, kas senatnē apdzīvojusi [[Mezopotāmija]]s dienvidus, t.s. ''[[Šumera|Šumeru]]'' laikā no V līdz II g.tk.p.m.ē. Antropoloģiski piederējusi lielās eiropeīdās rases Vidusjūras un Balkānu-Kaukāza rasēm. III g.tk.p.m.ē. vidū sākusi sajaukties ar [[Semīti|semītu]] [[Akadieši|akadiešu]] ciltīm, kuras apmetās Mezopotāmijas centrālajā daļā, II g.tk.p.m.ē. pirmajā pusē ar tām saplūstot un izveidojot akadiešu tautu. Līdz pat II-I gs.p.m.ē. šumeru valoda saglabājās Mezopotāmijā kā zinātnes un reliģijas valoda.
+
'''Šumeri''' (kr. ''шумеры'') - tauta, kas senatnē apdzīvojusi [[Mezopotāmija]]s dienvidus, t.s. ''[[Šumera|Šumeru]]'' laikā no V līdz II g.tk.p.m.ē. Antropoloģiski piederējusi lielās eiropeīdās rases Vidusjūras un Balkānu-Kaukāza rasēm. III g.tk.p.m.ē. vidū sākusi sajaukties ar [[Semīti|semītu]] [[Akadieši|akadiešu]] ciltīm, kuras apmetās Mezopotāmijas centrālajā daļā, II g.tk.p.m.ē. pirmajā pusē ar tām saplūstot un izveidojot akadiešu tautu. Līdz pat II-I gs.p.m.ē. šumeru valoda saglabājās Mezopotāmijā kā zinātnes un reliģijas valoda.
  
 
== Literatūra ==
 
== Literatūra ==
13. rindiņa: 13. rindiņa:
 
----
 
----
 
* [http://bse.sci-lib.com/article124799.html Значение слова "Шумеры" в Большой Советской Энциклопедии]
 
* [http://bse.sci-lib.com/article124799.html Значение слова "Шумеры" в Большой Советской Энциклопедии]
 +
* [http://civilizacii.ucoz.ru/index/0-4 Шумеры - Древние Цивилизации]
  
 
[[Kategorija:Tautas, ciltis]]
 
[[Kategorija:Tautas, ciltis]]

Versija, kas saglabāta 2008. gada 22. novembris, plkst. 21.55

Šumeri (kr. шумеры) - tauta, kas senatnē apdzīvojusi Mezopotāmijas dienvidus, t.s. Šumeru laikā no V līdz II g.tk.p.m.ē. Antropoloģiski piederējusi lielās eiropeīdās rases Vidusjūras un Balkānu-Kaukāza rasēm. III g.tk.p.m.ē. vidū sākusi sajaukties ar semītu akadiešu ciltīm, kuras apmetās Mezopotāmijas centrālajā daļā, II g.tk.p.m.ē. pirmajā pusē ar tām saplūstot un izveidojot akadiešu tautu. Līdz pat II-I gs.p.m.ē. šumeru valoda saglabājās Mezopotāmijā kā zinātnes un reliģijas valoda.

Literatūra

  • Дьяконов И. М., Народы древней Передней Азии. / Переднеазиатский этнографический сборник. - Москва, 1956

  • Gebhard J. Selz. Sumerer und Akkader. Geschichte, Gesellschaft, Kultur. - München, 2005, ISBN 3-406-50874-X
  • Die blühenden Städte der Sumerer. - Time-Life-Bücher, Amsterdam, 1993, ISBN 90-5390-519-7

Resursi internetā par šo tēmu