Atšķirības starp "Okšota tipoloģija" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
Okšota tipoloģija (an. ''Oakeshott typology'', vc. ''Oakeshott-Klassifikation'', fr. ''classification d'Oakeshott'', kr. ''типология Оукшотта'') – Evarta Okšota (''Ewart Oakeshott''; 1916-2002) izveidota viduslaiku (1050-1550) [[Zobens|zobenu]] klasifikācijas sistēma, kas klasificē zobenus 13 pamattipos un 9 apakštipos. Atšķirībā no citām tipoloģijām (piemēram, Fofmeijeras tipoloģija, kura klasificē zobenus pēc atšķirībām [[Spals|spala]] konstrukcijā un formā), Okšots par pamatu ņem zobena “darba” daļu, t.i. asmeni, tad [[Garde|gardi]] un uzgali – šīs trīs savstarpēji saistītās shēmas veido visai ērtu sistēmu, kas pētniekam ļauj aprakstīt gandrīz jebkuru zobena tipu pēc formulas: XVIII-T-4 (kur XVIII ir asmens, T – roktura uzgalis, 4 – gardes stils).
+
Okšota tipoloģija (an. ''Oakeshott typology'', vc. ''Oakeshott-Klassifikation'', fr. ''classification d'Oakeshott'', kr. ''типология Оукшотта'') – Evarta Okšota (''Ewart Oakeshott''; 1916-2002) izveidota viduslaiku (1050-1550) [[Zobens|zobenu]] klasifikācijas sistēma. Atšķirībā no citām tipoloģijām (piemēram, Fofmeijeras tipoloģija, kura klasificē zobenus pēc atšķirībām [[Spals|spala]] konstrukcijā un formā), Okšots par pamatu ņem zobena “darba” daļu, t.i. asmeni, tad [[Garde|gardi]] un uzgali – šīs trīs savstarpēji saistītās shēmas veido visai ērtu sistēmu, kas pētniekam ļauj aprakstīt gandrīz jebkuru zobena tipu pēc formulas: XVIII-T-4 (kur XVIII ir asmens, T – roktura uzgalis, 4 – gardes stils).
 +
 
 +
klasificē zobenus 13 pamattipos un 9 apakštipos
  
 
[[Kategorija: Zobeni]]
 
[[Kategorija: Zobeni]]

Versija, kas saglabāta 2020. gada 28. jūnijs, plkst. 16.27

Okšota tipoloģija (an. Oakeshott typology, vc. Oakeshott-Klassifikation, fr. classification d'Oakeshott, kr. типология Оукшотта) – Evarta Okšota (Ewart Oakeshott; 1916-2002) izveidota viduslaiku (1050-1550) zobenu klasifikācijas sistēma. Atšķirībā no citām tipoloģijām (piemēram, Fofmeijeras tipoloģija, kura klasificē zobenus pēc atšķirībām spala konstrukcijā un formā), Okšots par pamatu ņem zobena “darba” daļu, t.i. asmeni, tad gardi un uzgali – šīs trīs savstarpēji saistītās shēmas veido visai ērtu sistēmu, kas pētniekam ļauj aprakstīt gandrīz jebkuru zobena tipu pēc formulas: XVIII-T-4 (kur XVIII ir asmens, T – roktura uzgalis, 4 – gardes stils).

klasificē zobenus 13 pamattipos un 9 apakštipos