Atšķirības starp "Deisms" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m (Resursi internetā par šo tēmu)
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Deisms''' (fr. ''deisme'', no lat. ''deus'' - dievs) - [[apgaismība]]s laika reliģiski filozofisks uzskats, saskaņā ar kuru [[Dievs]] tiek atzīts tikai par pasaules pirmcēloni, noliedzot tā turpmāko līdzdalību norisēs un procesos pasaulē: tā pēc radīšanas atstāta savu pašas likumu darbības varā. Kā koncepciju to noformulēja H.Čerberijs (''Edward Herbert, 1st Baron Herbert of Cherbury'', 1583.-1648.), kā pasauluzskats ''deisms'' strauji izplatījās [[Apgaismība]]s laikā.
+
'''Deisms''' (fr. ''deisme'', no lat. ''deus'' - dievs) - [[apgaismība]]s laika reliģiski filozofisks uzskats, saskaņā ar kuru [[Dievs]] tiek atzīts tikai par pasaules pirmcēloni, noliedzot tā turpmāko līdzdalību norisēs un procesos pasaulē: tā pēc radīšanas atstāta savu pašas likumu darbības varā. Kā koncepciju to noformulēja H.Čerberijs (''Edward Herbert, 1st Baron Herbert of Cherbury'', 1583.-1648.), kā satrījums uz pasauli ''deisms'' strauji izplatījās Rietumeiropā  [[Apgaismība]]s laikā.
  
 
== Literatūra par šo tēmu ==
 
== Literatūra par šo tēmu ==

Versija, kas saglabāta 2009. gada 28. aprīlis, plkst. 11.30

Deisms (fr. deisme, no lat. deus - dievs) - apgaismības laika reliģiski filozofisks uzskats, saskaņā ar kuru Dievs tiek atzīts tikai par pasaules pirmcēloni, noliedzot tā turpmāko līdzdalību norisēs un procesos pasaulē: tā pēc radīšanas atstāta savu pašas likumu darbības varā. Kā koncepciju to noformulēja H.Čerberijs (Edward Herbert, 1st Baron Herbert of Cherbury, 1583.-1648.), kā satrījums uz pasauli deisms strauji izplatījās Rietumeiropā Apgaismības laikā.

Literatūra par šo tēmu

  • Trūps H. Katoļu Baznīcas vēsture. - Rīga: Avots, 1992, 331. lpp.
  • Filozofijas vārdnīca. / red. Rozentāls M., Judins P. - Latvijas valsts izdevniecība: Rīga, 1964., 75. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu