Atšķirības starp "Vidzemes kazaku pulks" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
 
[[Attēls:Lifland_jager.jpg|right|thumb|200px]]
 
[[Attēls:Lifland_jager.jpg|right|thumb|200px]]
'''Vidzemes kazaku pulks''' (kr. ''Лифляндский казачий полк'') - pēc civilā gubernatora [[Grāfs|grāfa]] Fridriha fon Zīversa (''von Sivers'') rīkojuma Vidzemes landtāgam no aptuveni 2000 latviešu un igauņu dzimtcilvēkiem 1812. gada rudenī izveidots [[Kazaki|kazaku]] pulks [[Krievijas impērija]]s armijas sastāvā (uzturēts par Vidzemes [[muižniecība]]s līdzekļiem). Daļa pulka tika norīkota Rīgas fortifikācijas būvju remontam un apsardzei, bet īpašais eskadrons patrulēja Daugavas krastu. Uniformu vietā bija beža dienesta tumši zaļie svārki ar gaiši zaļu apkakli un aprocēm. 1813. gada 18. decembrī pulku izformēja, vecāko gadagājumu brīvprātīgos demobilizējot.
+
'''Vidzemes kazaku pulks''' (kr. ''Лифляндский казачий полк'') - pēc civilā gubernatora [[Grāfs|grāfa]] Fridriha fon Zīversa (''von Sivers'') rīkojuma Vidzemes landtāgam 1812. gada rudenī no latviešu un igauņu dzimtcilvēkiem izveidoja [[Kazaki|kazaku]] pulks (aptuveni 2000 vīru) [[Krievijas impērija]]s armijas sastāvā (uzturēts par Vidzemes [[muižniecība]]s līdzekļiem). Daļa pulka tika norīkota Rīgas fortifikācijas būvju remontam un apsardzei, bet īpašais eskadrons patrulēja Daugavas krastu. Uniformu vietā bija beža dienesta tumši zaļie svārki ar gaiši zaļu apkakli un aprocēm. 1813. gada 18. decembrī pulku izformēja, vecāko gadagājumu brīvprātīgos demobilizējot.
  
 
==== Komentāri ====
 
==== Komentāri ====

Versija, kas saglabāta 2008. gada 3. novembris, plkst. 15.17

Lifland jager.jpg

Vidzemes kazaku pulks (kr. Лифляндский казачий полк) - pēc civilā gubernatora grāfa Fridriha fon Zīversa (von Sivers) rīkojuma Vidzemes landtāgam 1812. gada rudenī no latviešu un igauņu dzimtcilvēkiem izveidoja kazaku pulks (aptuveni 2000 vīru) Krievijas impērijas armijas sastāvā (uzturēts par Vidzemes muižniecības līdzekļiem). Daļa pulka tika norīkota Rīgas fortifikācijas būvju remontam un apsardzei, bet īpašais eskadrons patrulēja Daugavas krastu. Uniformu vietā bija beža dienesta tumši zaļie svārki ar gaiši zaļu apkakli un aprocēm. 1813. gada 18. decembrī pulku izformēja, vecāko gadagājumu brīvprātīgos demobilizējot.

Komentāri

Acīmredzot tik traki, kā žurnālisti apraksta, nebija, jo vēlāk sastopamies armijā ar virkni virsnieku, kuri savu karjeru sākuši kā ierindnieki Vidzemes kazaku pulkā, piemēram, Kārlis Peterss (Петерс, Карл Яковлевич), Vidzemes kazaku pulka kornets, 3. Novirosijskas dragūnu pulkā sācis dienestu kā praporščiks, 1830. gadā jau kā apakšpulkvedis norīkots uz Tērbatas jātnieku jēgeru pulku (Дерптский конно-егерский полк).

Resursi internetā par šo tēmu