Atšķirības starp "Karš senajos laikos" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Karš saimniecība senajos laikos''' - organizēts sabiedrību bruņoto konfliktu veids un pamatojums, kas izveidojās [[Senie laiki|senajos laikos]] līdz ar pirmajām [[Civilizācija|civilizācijām]], un bija izplatīts Senajos Austrumos līdz pat [[viduslaiki]]em. Neiedziļinoties sīkākās niansēs, karadarbību šajā laikā var iedalīt divos pamatvoirzienos: 1) ideoloģiski pamatotie, t.i. kaimiņu civilizēšanas misijas pildišana un 2) ekonomiski pamatotie, t.i. laupīšanas uzbrukumi, lai iegūtu papildus resursus, kontrolētu plašākas teritorijas un novājinātu bīstamus kļuvušos kaimiņus.
+
'''Karš saimniecība senajos laikos''' - organizēts sabiedrību bruņoto konfliktu veids un pamatojums, kas izveidojās [[Senie laiki|senajos laikos]] līdz ar pirmajām [[Civilizācija|civilizācijām]], un izplatīts silvēku civilizācijās līdz pat mūsdienām. Neiedziļinoties sīkākās niansēs, karadarbību šajā laikā var iedalīt divos pamatvoirzienos: 1) ideoloģiski pamatotie, t.i. kaimiņu civilizēšanas misijas pildišana un 2) ekonomiski pamatotie, t.i. laupīšanas uzbrukumi, lai iegūtu papildus resursus, kontrolētu plašākas teritorijas un novājinātu bīstamus kļuvušos kaimiņus.
  
 
==== Literatūra par šo tēmu ====
 
==== Literatūra par šo tēmu ====

Versija, kas saglabāta 2013. gada 16. aprīlis, plkst. 04.49

Karš saimniecība senajos laikos - organizēts sabiedrību bruņoto konfliktu veids un pamatojums, kas izveidojās senajos laikos līdz ar pirmajām civilizācijām, un izplatīts silvēku civilizācijās līdz pat mūsdienām. Neiedziļinoties sīkākās niansēs, karadarbību šajā laikā var iedalīt divos pamatvoirzienos: 1) ideoloģiski pamatotie, t.i. kaimiņu civilizēšanas misijas pildišana un 2) ekonomiski pamatotie, t.i. laupīšanas uzbrukumi, lai iegūtu papildus resursus, kontrolētu plašākas teritorijas un novājinātu bīstamus kļuvušos kaimiņus.

Literatūra par šo tēmu

  • Anstrats P. J. Civilizācijas vēsture. / zin. red. Andris Rubenis red. Nora Ikstena, - Karogs: Rīga, 1995.
  • Klētnieks J. Mūžības valdnieki. - Tapals: Rīga, 2008., ISBN 978-9984-796-53-6
  • Pāvulāne Velta. Seno laiku vēsture. 1. daļa. (metodisks līdzeklis) – Mācību apgāds NT: Rīga, 1996., ISBN 9984-617-13-0

Resursi internetā par šo tēmu