Atšķirības starp "Buvaihīdu dinastija" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Buvaihīdi''' (البويهيون – ''al-buwaihijūn'', بويه بنو – ''banū buwaih''; an. ''Buyid dynasty or the Buyids'', vc. ''Die Buyiden'', kr. ''Буиды'') – sabiedroto padomes veidota dinastija - tās galva lietoja titulu [[šahanšahs]], - kas īstenoja kopīgu un saskaņotu iekš- un ārpolitiku Persijas ziemeļos. Laikā no 945. līdz 1055. gadam to varā bija Bagdāde un laicīgā vara Irākā.
+
'''Buvaihīdi''' (البويهيون – ''al-buwaihijūn'', بويه بنو – ''banū buwaih''; an. ''Buyid dynasty or the Buyids'', vc. ''Die Buyiden'', kr. ''Буиды'') – karavadoņu un valdnieku dinastija - tās galva lietoja titulu [[šahanšahs]], - Persijas ziemeļrietumos. To izveidoja 935. gadā trīs Zijairīdu karaspēka karavadoņi, brāļi Ahmeds, Alī un Hasans Buivahīdi. Laikā no 945. līdz 1055. gadam Buivahīdu varā bija Bagdāde un laicīgā vara kalifātā.
  
 
[[Kategorija:Āzijas monarhu dinastijas]]
 
[[Kategorija:Āzijas monarhu dinastijas]]

Pašreizējā versija, 2018. gada 30. janvāris, plkst. 14.24

Buvaihīdi (البويهيون – al-buwaihijūn, بويه بنو – banū buwaih; an. Buyid dynasty or the Buyids, vc. Die Buyiden, kr. Буиды) – karavadoņu un valdnieku dinastija - tās galva lietoja titulu šahanšahs, - Persijas ziemeļrietumos. To izveidoja 935. gadā trīs Zijairīdu karaspēka karavadoņi, brāļi Ahmeds, Alī un Hasans Buivahīdi. Laikā no 945. līdz 1055. gadam Buivahīdu varā bija Bagdāde un laicīgā vara kalifātā.