Atšķirības starp "Ēzens Johans" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
 
'''Johans Andreass Ēzens''' (''Johann Andreas Oesen/Ösen''; 1762-1804) - vācbaltu vēsturnieks.
 
'''Johans Andreass Ēzens''' (''Johann Andreas Oesen/Ösen''; 1762-1804) - vācbaltu vēsturnieks.
  
Rīgas ģenerālgubernatora kancelejas sekretārs un arhivārs. 1786. gadā sastādījis savu zīmējumu un aprakstu albumu par ievērojamākajām Rīgas ēkām, iedzīvotāju apģērbu, transportu utt., kas ir ļoti vērtīgs Rīgas vēstures avots ("Merkwürdigkeiten der Stadt, der Kirc hen ..., wie auch einer Beschreibung der Stadt").
+
Rīgas ģenerālgubernatora kancelejas sekretārs un arhivārs. 1786. gadā sastādījis savu zīmējumu un aprakstu albumu “Merckwürdigkeiten der Stadt Riga bestehend aus den vornehmsten Gebäuden der Stadt, der Kirchen, Schulen, Weysen-Häuser, Fabriquen, Gegenden um Riga, Kleidertrachten, Fahrzeugen und Wapen wie auch einer Beschreibung der Stadt, gesammelt von Johann Andreas Oesen" (''Ievērības cienīgas vietas Rīgā: dižākās celtnes, baznīcas, skolas, bāriņu nami, fabrikas, Rīgas apkārtnes ainavas, apģērbi, transporta līdzekļi, kā arī pilsētas apraksts''), kas ir ļoti vērtīgs Rīgas vēstures avots un glabājas Latvijas Valsts vēstures arhīvā.
  
 
[[Kategorija:Ē]]
 
[[Kategorija:Ē]]

Pašreizējā versija, 2023. gada 18. februāris, plkst. 17.53

Johans Andreass Ēzens (Johann Andreas Oesen/Ösen; 1762-1804) - vācbaltu vēsturnieks.

Rīgas ģenerālgubernatora kancelejas sekretārs un arhivārs. 1786. gadā sastādījis savu zīmējumu un aprakstu albumu “Merckwürdigkeiten der Stadt Riga bestehend aus den vornehmsten Gebäuden der Stadt, der Kirchen, Schulen, Weysen-Häuser, Fabriquen, Gegenden um Riga, Kleidertrachten, Fahrzeugen und Wapen wie auch einer Beschreibung der Stadt, gesammelt von Johann Andreas Oesen" (Ievērības cienīgas vietas Rīgā: dižākās celtnes, baznīcas, skolas, bāriņu nami, fabrikas, Rīgas apkārtnes ainavas, apģērbi, transporta līdzekļi, kā arī pilsētas apraksts), kas ir ļoti vērtīgs Rīgas vēstures avots un glabājas Latvijas Valsts vēstures arhīvā.