Atšķirības starp "Šumeri" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Šumeri''' (kr. ''шумеры'') - tauta, kas senatnē apdzīvojusi [[Mezopotāmija]]s dienvidus, t.s. ''[[Šumera|Šumeru]]'' laikā no V līdz II g.tk.p.m.ē. Antropoloģiski piederējusi lielās eiropeīdās rases Vidusjūras un Balkānu-Kaukāza rasēm. III g.tk.p.m.ē. vidū sākusi sajaukties ar [[Semīti|semītu]] [[Akadieši|akadiešu]] ciltīm, kuras apmetās Mezopotāmijas centrālajā daļā, II g.tk.p.m.ē. pirmajā pusē ar tām saplūstot un izveidojot akadiešu tautu. Līdz pat II-I gs.p.m.ē. šumeru valoda saglabājās Mezopotāmijā kā zinātnes un reliģijas valoda.
+
'''Šumeri''' (kr. ''шумеры'') - tauta, kas senatnē apdzīvojusi [[Mezopotāmija]]s dienvidus, t.s. ''[[Šumera|Šumeru]]'' laikā no V līdz II g.tk.p.m.ē. Antropoloģiski piederējusi lielās eiropeīdās rases Vidusjūras un Balkānu-Kaukāza rasēm. Valodai runāja aglutinatīva struktūra, taču tās piederība kādai konkrētai valodu grupai nav noteikta (ir vairākas hipotēzes). III g.tk.p.m.ē. vidū sākusi sajaukties ar [[Semīti|semītu]] [[Akadieši|akadiešu]] ciltīm, kuras apmetās Mezopotāmijas centrālajā daļā, II g.tk.p.m.ē. pirmajā pusē ar tām saplūstot un izveidojot akadiešu tautu. Līdz pat II-I gs.p.m.ē. šumeru valoda saglabājās Mezopotāmijā kā zinātnes un reliģijas valoda.
  
 
== Literatūra ==
 
== Literatūra ==

Versija, kas saglabāta 2008. gada 22. novembris, plkst. 22.57

Šumeri (kr. шумеры) - tauta, kas senatnē apdzīvojusi Mezopotāmijas dienvidus, t.s. Šumeru laikā no V līdz II g.tk.p.m.ē. Antropoloģiski piederējusi lielās eiropeīdās rases Vidusjūras un Balkānu-Kaukāza rasēm. Valodai runāja aglutinatīva struktūra, taču tās piederība kādai konkrētai valodu grupai nav noteikta (ir vairākas hipotēzes). III g.tk.p.m.ē. vidū sākusi sajaukties ar semītu akadiešu ciltīm, kuras apmetās Mezopotāmijas centrālajā daļā, II g.tk.p.m.ē. pirmajā pusē ar tām saplūstot un izveidojot akadiešu tautu. Līdz pat II-I gs.p.m.ē. šumeru valoda saglabājās Mezopotāmijā kā zinātnes un reliģijas valoda.

Literatūra

  • Дьяконов И. М., Народы древней Передней Азии. / Переднеазиатский этнографический сборник. - Москва, 1956

  • Gebhard J. Selz. Sumerer und Akkader. Geschichte, Gesellschaft, Kultur. - München, 2005, ISBN 3-406-50874-X
  • Die blühenden Städte der Sumerer. - Time-Life-Bücher, Amsterdam, 1993, ISBN 90-5390-519-7

Resursi internetā par šo tēmu