Atšķirības starp "Aiguņas līgums" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Aiguņas līgums''' – 1858. gadā noslēgts līgums starp Krievijas imēriju un Cjiņu impēriju par kopējo robežu. Līgums atstāja Krievijai Amūras upes kreiso krastu, bet Ķīnai - labo krastu. Apvidus starp Usuri upi un Japāņu jūru kļuva par kopīpašumu. Tika noteikta brīva tirdzniecība Usuri, Sangari un Amūras krastos. Līgumu pārskatīja 1860. gada [[Pekinas līgums]].
+
'''Aiguņas līgums''' – 1858. gadā noslēgts līgums starp [[Krievijas impērija|Krievijas imēriju]] un [[Cjinu dinastija|Cjinu impēriju]] par kopējo robežu. Līgums atstāja Krievijai Amūras upes kreiso krastu, bet Ķīnai - labo krastu. Apvidus starp Usuri upi un Japāņu jūru kļuva par kopīpašumu. Tika noteikta brīva tirdzniecība Usuri, Sangari un Amūras krastos. Līgumu pārskatīja 1860. gada [[Pekinas līgums]].
  
 
==== Literatūra par šo tēmu ====
 
==== Literatūra par šo tēmu ====

Versija, kas saglabāta 2016. gada 22. aprīlis, plkst. 11.53

Aiguņas līgums – 1858. gadā noslēgts līgums starp Krievijas imēriju un Cjinu impēriju par kopējo robežu. Līgums atstāja Krievijai Amūras upes kreiso krastu, bet Ķīnai - labo krastu. Apvidus starp Usuri upi un Japāņu jūru kļuva par kopīpašumu. Tika noteikta brīva tirdzniecība Usuri, Sangari un Amūras krastos. Līgumu pārskatīja 1860. gada Pekinas līgums.

Literatūra par šo tēmu

  • Latvijas padomju enciklopēdija. - Galvenā enciklopēdija redakcija: Rīga, 1981, 92. lpp.