Atšķirības starp "Al Kindi" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
Al Kindi (~800.-879.) - arābu filosofs, aristoteliskā virziena izveidotājs islama filosofijā, astrologs, matemātiķis. Sarakstījis komentārus [[Aristotelis|Aristoteļa]] darbiem ("Organons" u.c.), kā arī darbus par [[Metafizika|metafiziku]]. Al Kindi pasaules uzskata pamatā ir ideja par vispārējās cēloņsakarības principu, no kura izriet, ka ikviena lieta, ja tā ir līdz galam izprasta, dod iespēju kā spogulī tajā ieraudzīt visu pasauli. No Al Kindi darbiem saglabājušies tikai nelieli fragmenti.
+
'''Abu Jusufs Jakubs ibn Ishaks ibn Sabahs al Kindi''' (أبو يوسف يعقوب إبن إسحاق الكندي - ''Abū Yūsuf Yaqūb ibn Ishāq al-Kindī''; ~800.-879.) - arābu filosofs, aristoteliskā virziena izveidotājs islama filosofijā, astrologs, matemātiķis. Sarakstījis komentārus [[Aristotelis|Aristoteļa]] darbiem ("Organons" u.c.), kā arī darbus par [[Metafizika|metafiziku]]. Al Kindi pasaules uzskata pamatā ir ideja par vispārējās cēloņsakarības principu, no kura izriet, ka ikviena lieta, ja tā ir līdz galam izprasta, dod iespēju kā spogulī tajā ieraudzīt visu pasauli. No Al Kindi darbiem saglabājušies tikai nelieli fragmenti.
  
 
== Literatūra ==
 
== Literatūra ==

Versija, kas saglabāta 2009. gada 26. janvāris, plkst. 17.23

Abu Jusufs Jakubs ibn Ishaks ibn Sabahs al Kindi (أبو يوسف يعقوب إبن إسحاق الكندي - Abū Yūsuf Yaqūb ibn Ishāq al-Kindī; ~800.-879.) - arābu filosofs, aristoteliskā virziena izveidotājs islama filosofijā, astrologs, matemātiķis. Sarakstījis komentārus Aristoteļa darbiem ("Organons" u.c.), kā arī darbus par metafiziku. Al Kindi pasaules uzskata pamatā ir ideja par vispārējās cēloņsakarības principu, no kura izriet, ka ikviena lieta, ja tā ir līdz galam izprasta, dod iespēju kā spogulī tajā ieraudzīt visu pasauli. No Al Kindi darbiem saglabājušies tikai nelieli fragmenti.

Literatūra

  • Filozofijas vārdnīca. / red. Rozentāls M., Judins P. - Latvijas valsts izdevniecība, Rīga, 1964., 13. lpp.