Atšķirības starp "Allahs" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Allāhs''' (ar.: الله - ''alla:h'') - arābu valodas noteiktā artikula ''al'' un vārda ''ilah'' savienojums, kas nozīmē "Dievs" [[Islams|islamā]] kur, saskaņā ar [[Korāns|Korānu]] ’’Allāhs’’ nozīmē Radītāja (kura Vārds nav zināms un nav izrunājams) īstenais apzīmējums. Analogs sensemītu vārdam ''Eloh'', kuru svētajos rakstos ir atklājuši [[Mozus]] un [[Kristus]].
+
'''Allāhs''' (ar.: الله - ''alla:h'') - arābu valodas noteiktā artikula ''al'' un vārda ''ilah'' savienojums, kas nozīmē "Dievs" [[Islams|islamā]] kur, saskaņā ar [[Korāns|Korānu]] ’’Allāhs’’ nozīmē Radītāja (kura Vārds nav zināms un nav izrunājams) īstenais apzīmējums. Analogs sensemītu vārdam ''Eloh'', kuru svētajos rakstos ir atklājuši [[Mozus]] un [[Kristus]]. Musulmaņi tic, ka Dievs ir transcedentāls un, atšķirībā no pašradītajām dzīvajām radībām, dabā nav sastopams fiziski apjaušamā formā, jo tas būtu pretdabiski. Korānā var atrast neskaitāmus Dieva raksturojumus - piemēram, visžēlīgākais, visaugstsirdīgākais, visžēlsirdīgākais, - tomēr tie ir apzīmējumi, kas attiecināmi uz Dieva dabu, nevis uz Viņa izskatu. Islamā tiek uzsvērts, ka cilvēciskas būtnes, gluži tāpat kā citas dzīvas radības, ir pilnīgi atšķirīgas no Dieva, kuras var tikai tiekties un censties līdzināties Dievam vēlamajam cilvēka ideālam. Tā kā Dievs ir ārpus jebkuras cilvēciskās sapratnes, Korāns nosaka ka: "Valda Viņš pār debesīm un zemi, par visām lietām Viņš ir zinošs". (sūra 57:5)
  
 
==== Resursi internetā par šo tēmu ====
 
==== Resursi internetā par šo tēmu ====

Pašreizējā versija, 2010. gada 28. janvāris, plkst. 14.24

Allāhs (ar.: الله - alla:h) - arābu valodas noteiktā artikula al un vārda ilah savienojums, kas nozīmē "Dievs" islamā kur, saskaņā ar Korānu ’’Allāhs’’ nozīmē Radītāja (kura Vārds nav zināms un nav izrunājams) īstenais apzīmējums. Analogs sensemītu vārdam Eloh, kuru svētajos rakstos ir atklājuši Mozus un Kristus. Musulmaņi tic, ka Dievs ir transcedentāls un, atšķirībā no pašradītajām dzīvajām radībām, dabā nav sastopams fiziski apjaušamā formā, jo tas būtu pretdabiski. Korānā var atrast neskaitāmus Dieva raksturojumus - piemēram, visžēlīgākais, visaugstsirdīgākais, visžēlsirdīgākais, - tomēr tie ir apzīmējumi, kas attiecināmi uz Dieva dabu, nevis uz Viņa izskatu. Islamā tiek uzsvērts, ka cilvēciskas būtnes, gluži tāpat kā citas dzīvas radības, ir pilnīgi atšķirīgas no Dieva, kuras var tikai tiekties un censties līdzināties Dievam vēlamajam cilvēka ideālam. Tā kā Dievs ir ārpus jebkuras cilvēciskās sapratnes, Korāns nosaka ka: "Valda Viņš pār debesīm un zemi, par visām lietām Viņš ir zinošs". (sūra 57:5)

Resursi internetā par šo tēmu