Atšķirības starp "Antante" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Antante''' (no fr. ''entente'' - "saprašanās"; an. ''Triple Entente'', fr. ''Triple-Entente'', vc. ''Triple Entente'', kr. ''Антанта'') - triju Eiropas lielvalstu (Lielbritānijas, Francijas un Krievijas) savienība kopīgu ekonomisku un militāru mērķu sasniegšanai, kas izveidojās XIX-XX gs. mijā: 1893. gadā - Francijas un Krievijas savienība, 1904. gadā - Francijas un Lielbritānijas sadarbības līgums, 1907. gadā - Krievijas un Lielbritānijas līgums. Antante kopā ar saviem sabiedrotajiem, [[Pirmais pasaules karš|I Pasaules karā]] karoja pret t.s. [[Trejsavienība]] un tās sabiedrotajām valstīm. Pārstāja pastāvēt pēc 1. pasaules kara, jo sākotnējie mērķi bija sasniegti.
+
'''Antante''' (no fr. ''entente'' - "saprašanās"; an. ''Triple Entente'', fr. ''Triple-Entente'', vc. ''Triple Entente'', kr. ''Антанта'') - triju Eiropas lielvalstu (Lielbritānijas, Francijas un Krievijas) savienība kopīgu ekonomisku un militāru mērķu sasniegšanai. 1893. gadā tika izveidota Francijas un Krievijas savienība, 1904. gadā noslēgts Francijas un Lielbritānijas sadarbības līgums, 1907. gadā - Krievijas un Lielbritānijas līgums. Antante kopā ar saviem sabiedrotajiem, [[Pirmais pasaules karš|I Pasaules karā]] karoja pret t.s. [[Trejsavienība|Trejsavienību]] un tās sabiedrotajām valstīm. Pārstāja pastāvēt līdz ar [[Oktobra revolūcija|Oktobra revolūciju]] Krievijā.
  
 
==== Literatūra par šo tēmu ====
 
==== Literatūra par šo tēmu ====

Pašreizējā versija, 2020. gada 25. jūnijs, plkst. 20.24

Antante (no fr. entente - "saprašanās"; an. Triple Entente, fr. Triple-Entente, vc. Triple Entente, kr. Антанта) - triju Eiropas lielvalstu (Lielbritānijas, Francijas un Krievijas) savienība kopīgu ekonomisku un militāru mērķu sasniegšanai. 1893. gadā tika izveidota Francijas un Krievijas savienība, 1904. gadā noslēgts Francijas un Lielbritānijas sadarbības līgums, 1907. gadā - Krievijas un Lielbritānijas līgums. Antante kopā ar saviem sabiedrotajiem, I Pasaules karā karoja pret t.s. Trejsavienību un tās sabiedrotajām valstīm. Pārstāja pastāvēt līdz ar Oktobra revolūciju Krievijā.

Literatūra par šo tēmu

  • Latvijas padomju enciklopēdija. - Galvenā enciklopēdija redakcija: Rīga, 1981., - 262. lpp.