Atšķirības starp "Antonisms" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Antonisms''' jeb '''Antonija herēze, Antonija ķecerība''' – [[kristietība]]s [[sekta]] Kongo, izveidojās XVII gs. beigās, vērsās pret eiropiešiem un Romas Katoļu baznīcu. Kustības līdere Beatriče (kuru sekotāji dēvēja par svēto Antoniju) mācīja, ka Kongo esot Jēzus un visu svēto dzimtene, bet misionāri to slēpjot, ka esoyt jāatjauno vienotu Kongo karaļvalsti. 1706. gadā sektas vadība tika sagūstīta un sodīta ar nāvi, kas izraisīja plašu sacelšanos, ko izdevās apspiest tikai 1709. gadā.
+
'''Antonisms''' jeb '''Antonija herēze, Antonija ķecerība''' (kr. ''антонианская ересь'') – [[kristietība]]s [[sekta]] Kongo, izveidojās XVII gs. beigās, vērsās pret eiropiešiem un Romas Katoļu baznīcu. Kustības līdere Beatriče (kuru sekotāji dēvēja par svēto Antoniju) mācīja, ka Kongo esot Jēzus un visu svēto dzimtene, bet misionāri to slēpjot, ka esoyt jāatjauno vienotu Kongo karaļvalsti. 1706. gadā sektas vadība tika sagūstīta un sodīta ar nāvi, kas izraisīja plašu sacelšanos, ko izdevās apspiest tikai 1709. gadā.
  
 
==== Literatūra par šo tēmu ====
 
==== Literatūra par šo tēmu ====
7. rindiņa: 7. rindiņa:
 
==== Resursi internetā par šo tēmu ====
 
==== Resursi internetā par šo tēmu ====
  
* [http://booksshare.net/index.php?id1=4&category=history&author=orlova-as&book=1968&page=64 Орлова А.С. История государства Конго(XVI-XVII вв.) - Наука: Москва, 1968, 294 c.]
+
* [http://booksshare.net/index.php?id1=4&category=history&author=orlova-as&book=1968&page=62 Орлова А.С. История государства Конго(XVI-XVII вв.) - Наука: Москва, 1968, 294 c.]
  
 
[[Kategorija:Kristietība]]
 
[[Kategorija:Kristietība]]

Versija, kas saglabāta 2016. gada 16. novembris, plkst. 09.25

Antonisms jeb Antonija herēze, Antonija ķecerība (kr. антонианская ересь) – kristietības sekta Kongo, izveidojās XVII gs. beigās, vērsās pret eiropiešiem un Romas Katoļu baznīcu. Kustības līdere Beatriče (kuru sekotāji dēvēja par svēto Antoniju) mācīja, ka Kongo esot Jēzus un visu svēto dzimtene, bet misionāri to slēpjot, ka esoyt jāatjauno vienotu Kongo karaļvalsti. 1706. gadā sektas vadība tika sagūstīta un sodīta ar nāvi, kas izraisīja plašu sacelšanos, ko izdevās apspiest tikai 1709. gadā.

Literatūra par šo tēmu

  • Latvijas padomju enciklopēdija. - Galvenā enciklopēdija redakcija: Rīga, 1981., - 277. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu