Atšķirības starp "Apanāžas muiža" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
(4 starpversijas, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādītas)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Apanāžas muiža''' (kr. ''удельное имение'') - [[kroņa muiža]], kas piešķirta [[apanāža]]s ietvaros, lai nodrošinātu ar ienākumiem monarha ģimenes locekli. Krievijas impērijā ar imperatora Pāvila I [[Ukazs|ukazu]] (''Учреждение об Императорской фамилии'', 05.04.1797.) šādas muižas piešķīra tiem imperatora radiniekiem, kam nebija tiesību uz troni, nodrošinot ar uzturlīdzekļiem.
+
'''Apanāžas muiža''' jeb '''dalienas muiža''' (kr. ''удельное имение'') - [[kroņa muiža]], kas piešķirta [[apanāža]]s ietvaros, lai nodrošinātu ar ienākumiem monarha ģimenes locekli. Krievijas impērijā ar imperatora Pāvila I [[Ukazs|ukazu]] (''Учреждение об Императорской фамилии'', 05.04.1797.) dalienu zemi ar muižām piešķīra tiem imperatora radiniekiem, kam nebija tiesību uz troni, nodrošinot ar uzturlīdzekļiem. Pēc 1863. gadā aizsāktās zemes sadalīšanas [[apanāžas zemnieki]]em, monarha ģimenei palika aptuveni 8 000 000 [[Desetīna|desetīnu]] zemes ar muižām, ko 1917. gada beigās nacionalizēja.
 +
 
 +
== Resursi internetā par šo tēmu ==
 +
 
 +
* [http://www.kpacnoe.ru/content/articles/index.php?article=1387 О.Л. Божкова "УДЕЛЬНОЕ ИМЕНИЕ ИМПЕРАТОРСКОЙ ФАМИЛИИ: ИЗ ИСТОРИИ ВОЗНИКНОВЕНИЯ И РАЗВИТИЯ КРАСНОГО СЕЛА"]
 +
* [http://ulprof.ulgov.ru/edu/history/444.html Удельные ремесленные училища]
  
 
[[Kategorija:Īpašums]]
 
[[Kategorija:Īpašums]]

Pašreizējā versija, 2011. gada 9. oktobris, plkst. 16.19

Apanāžas muiža jeb dalienas muiža (kr. удельное имение) - kroņa muiža, kas piešķirta apanāžas ietvaros, lai nodrošinātu ar ienākumiem monarha ģimenes locekli. Krievijas impērijā ar imperatora Pāvila I ukazu (Учреждение об Императорской фамилии, 05.04.1797.) dalienu zemi ar muižām piešķīra tiem imperatora radiniekiem, kam nebija tiesību uz troni, nodrošinot ar uzturlīdzekļiem. Pēc 1863. gadā aizsāktās zemes sadalīšanas apanāžas zemniekiem, monarha ģimenei palika aptuveni 8 000 000 desetīnu zemes ar muižām, ko 1917. gada beigās nacionalizēja.

Resursi internetā par šo tēmu