Atšķirības starp "Ass" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m (Jauna lapa: '''Ass''' (kr. ''сажень, сяжень, саженка, прямая сажень''; no ''сягать'' - "sasniegt") - attāluma mērvienība [[Krievijas impērija|Krievijas impē...)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Ass''' (kr. ''сажень, сяжень, саженка, прямая сажень''; no ''сягать'' - "sasniegt") - attāluma mērvienība [[Krievijas impērija|Krievijas impērijā]] līdz 1918. gada 14. septembrim, kad šo mērvienību pārstāja lietot jaunajos mērījumos (1924. gadā to pārstāja lietot vispār). Latvijas teritorijā kā mērvienība lietota līdz 1924. gadam, kad tika ieviesta metrisko mēru un svaru sistēma.
+
'''Ass''', dažkārt literatūrā sastopama arī kā '''sažens''' vai '''sažena''' (kr. ''сажень, сяжень, саженка, прямая сажень''; no ''сягать'' - "sasniegt") - attāluma mērvienība [[Krievijas impērija|Krievijas impērijā]] līdz 1918. gada 14. septembrim, kad šo mērvienību pārstāja lietot jaunajos mērījumos (1924. gadā to pārstāja lietot vispār). Latvijas teritorijā kā mērvienība lietota līdz 1924. gadam, kad tika ieviesta metrisko mēru un svaru sistēma.
  
 
== Resursi internetā par šo tēmu ==
 
== Resursi internetā par šo tēmu ==

Versija, kas saglabāta 2010. gada 9. aprīlis, plkst. 09.58

Ass, dažkārt literatūrā sastopama arī kā sažens vai sažena (kr. сажень, сяжень, саженка, прямая сажень; no сягать - "sasniegt") - attāluma mērvienība Krievijas impērijā līdz 1918. gada 14. septembrim, kad šo mērvienību pārstāja lietot jaunajos mērījumos (1924. gadā to pārstāja lietot vispār). Latvijas teritorijā kā mērvienība lietota līdz 1924. gadam, kad tika ieviesta metrisko mēru un svaru sistēma.

Resursi internetā par šo tēmu