Atšķirības starp "Augļotājs" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Augļotājs''' – naudas/preces aizdevējs uz procentiem (augļiem). Pieņēma naudas noguldījumus, aizdeva ar procentiem, veica bezskaidras naudas norēķinus starp saviem klientiem. Kā nodarbe sastopama jau [[Mezopotāmija|Divupē]] (sk. [[tamkars]]), [[Senā Grieķija|Senajā Grieķijā]] (sk. [[trapezīts]]), [[Senā Roma|Romā]] (sk. [[argentārijs]]) u.c. Kopš 12. gs. Eiropā augļotāju funkcijas pārņēma [[banka]]s.
+
'''Augļotājs''' – naudas/preces aizdevējs uz procentiem (augļiem). Pieņēma naudas noguldījumus, aizdeva ar procentiem, veica bezskaidras naudas norēķinus starp saviem klientiem. Kā nodarbe sastopama jau [[Mezopotāmija|Divupē]] (sk. [[tamkars]]), [[Senā Grieķija|Senajā Grieķijā]] (sk. [[trapezīts]]), [[Senā Roma|Romā]] (sk. [[argentārijs]]) u.c. Kristīgajā pasaulē kauna amats, ar ko nodarboties bija grēks (tāpēc augļotāji pamatā bija nekristieši). Kopš 12. gs. Eiropā augļotāju funkcijas pārņēma [[banka]]s.
  
 
[[Kategorija:Tituli un amati]]
 
[[Kategorija:Tituli un amati]]

Versija, kas saglabāta 2020. gada 26. jūnijs, plkst. 12.05

Augļotājs – naudas/preces aizdevējs uz procentiem (augļiem). Pieņēma naudas noguldījumus, aizdeva ar procentiem, veica bezskaidras naudas norēķinus starp saviem klientiem. Kā nodarbe sastopama jau Divupē (sk. tamkars), Senajā Grieķijā (sk. trapezīts), Romā (sk. argentārijs) u.c. Kristīgajā pasaulē kauna amats, ar ko nodarboties bija grēks (tāpēc augļotāji pamatā bija nekristieši). Kopš 12. gs. Eiropā augļotāju funkcijas pārņēma bankas.