Atšķirības starp "Augļotājs" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Augļotājs''' – naudas/preces aizdevējs uz procentiem (augļiem). Pieņēma naudas noguldījumus, aizdeva ar procentiem, veica bezskaidras naudas norēķinus starp saviem klientiem. Kā nodarbe sastopama jau [[Mezopotāmija|Divupē]] (sk. [[tamkars]]), [[Senā Grieķija|Senajā Grieķijā]] (sk. [[trapezīts]]), [[Senā Roma|Romā]] (sk. [[argentārijs]]) u.c. Kristīgajā pasaulē kauna amats, ar ko nodarboties bija grēks (tāpēc augļotāji pamatā bija nekristieši). Kopš 12. gs. Eiropā augļotāju funkcijas pārņēma [[banka]]s.
+
'''Augļotājs''' (an. ''profiteer, usurer, money-lender''; vc. ''Wucherer, Geldwucherer''; fr. ''usurier''; kr. ''ростовщик'') – naudas/preces aizdevējs uz procentiem (augļiem). Pieņēma naudas noguldījumus, aizdeva ar procentiem, veica bezskaidras naudas norēķinus starp saviem klientiem. Kā nodarbe sastopama jau [[Mezopotāmija|Divupē]] (sk. [[tamkars]]), [[Senā Grieķija|Senajā Grieķijā]] (sk. [[trapezīts]]), [[Senā Roma|Romā]] (sk. [[argentārijs]]) u.c. Kristīgajā pasaulē kauna amats, ar ko nodarboties bija grēks (tāpēc augļotāji pamatā bija nekristieši). Kopš 12. gs. Eiropā augļotāju funkcijas pārņēma [[banka]]s.
  
 
[[Kategorija:Tituli un amati]]
 
[[Kategorija:Tituli un amati]]

Pašreizējā versija, 2020. gada 26. jūnijs, plkst. 13.07

Augļotājs (an. profiteer, usurer, money-lender; vc. Wucherer, Geldwucherer; fr. usurier; kr. ростовщик) – naudas/preces aizdevējs uz procentiem (augļiem). Pieņēma naudas noguldījumus, aizdeva ar procentiem, veica bezskaidras naudas norēķinus starp saviem klientiem. Kā nodarbe sastopama jau Divupē (sk. tamkars), Senajā Grieķijā (sk. trapezīts), Romā (sk. argentārijs) u.c. Kristīgajā pasaulē kauna amats, ar ko nodarboties bija grēks (tāpēc augļotāji pamatā bija nekristieši). Kopš 12. gs. Eiropā augļotāju funkcijas pārņēma bankas.