Atšķirības starp "Biedru tiesa" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Biedru tiesa''' (kr. ''товарищеский суд'') - vēlēta sabiedriska institūcija [[KSFPR]] un [[PSRS]], kas izskatīja lietas par "ecā sadzīves veida paliekām": darba disciplīnas, sabiedriskās kārtības u.c. nenozīmīgiem administratīviem vai morāles pārkāpumiem, alkoholismu, apvainojumiem u.tml. ''Biedru tiesu'' ievēlēja, atklāti balsojot, uzņēmumu darbinieku kopsapulcēs (uzņēmumos ar ne mazāk kā 100 darbinieku) vai administratīvi teritoriālās vienības iedzīvotāju kopsapulcēs uz 2 gadiem vismaz 5 locekļu sastāvā. ''Biedru tiesai'' piešķīra tiesības izskatīt arī sīkās zādzības uzņēmumā līdz 50 rubļu vērtībā, mantiskos strīdus līdz 50 rubļu apjomam un lietas par huligānismu gadījumos, kad neiestājās kriminālatbildība. ''Biedru tiesas'' spriedumi bija galīgi, nepārsūdzami un nekavējoties izpildāmi.
+
'''Biedru tiesa''' (kr. ''товарищеский суд'') - vēlēta sabiedriska institūcija [[KSFPR]] un [[PSRS]], kas izskatīja lietas par "vecā sadzīves veida paliekām": darba disciplīnas, sabiedriskās kārtības u.c. nenozīmīgiem administratīviem vai morāles pārkāpumiem, alkoholismu, apvainojumiem u.tml. ''Biedru tiesu'' ievēlēja, atklāti balsojot, uzņēmumu darbinieku kopsapulcēs (uzņēmumos ar ne mazāk kā 100 darbinieku) vai administratīvi teritoriālās vienības iedzīvotāju kopsapulcēs uz 2 gadiem vismaz 5 locekļu sastāvā. ''Biedru tiesai'' piešķīra tiesības izskatīt arī sīkās zādzības uzņēmumā līdz 50 rubļu vērtībā, mantiskos strīdus līdz 50 rubļu apjomam un lietas par huligānismu gadījumos, kad neiestājās kriminālatbildība. ''Biedru tiesas'' spriedumi bija galīgi, nepārsūdzami un nekavējoties izpildāmi.
  
 
== Literatūra par šo tēmu ==
 
== Literatūra par šo tēmu ==

Pašreizējā versija, 2010. gada 18. februāris, plkst. 07.37

Biedru tiesa (kr. товарищеский суд) - vēlēta sabiedriska institūcija KSFPR un PSRS, kas izskatīja lietas par "vecā sadzīves veida paliekām": darba disciplīnas, sabiedriskās kārtības u.c. nenozīmīgiem administratīviem vai morāles pārkāpumiem, alkoholismu, apvainojumiem u.tml. Biedru tiesu ievēlēja, atklāti balsojot, uzņēmumu darbinieku kopsapulcēs (uzņēmumos ar ne mazāk kā 100 darbinieku) vai administratīvi teritoriālās vienības iedzīvotāju kopsapulcēs uz 2 gadiem vismaz 5 locekļu sastāvā. Biedru tiesai piešķīra tiesības izskatīt arī sīkās zādzības uzņēmumā līdz 50 rubļu vērtībā, mantiskos strīdus līdz 50 rubļu apjomam un lietas par huligānismu gadījumos, kad neiestājās kriminālatbildība. Biedru tiesas spriedumi bija galīgi, nepārsūdzami un nekavējoties izpildāmi.

Literatūra par šo tēmu

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. Valters P. - Divergens: Rīga, 2001., 113. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu