Atšķirības starp "Džentrijs" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Džentriji''' (angl. ''gentry'') - vēlāk ''gentleman'', - zemākā netitulētā, t.s. ''jaunā [[muižniecība]]'' Anglijā XVI-XVII gs. Starpslānis starp [[pēri]]em un [[jomeni]]em Plašākā nozīmē britu sabiedrības vidusslānis, kas XVI gs. otrajā pusē izveidojās no zemākajiem muižniekiem un turīgākajiem pilsoņiem un, iegūstot bagātību, izglītību un goda amatus, izveidojās par Anglijā dominējošo vidusšķiru ar lielu ietekmi Parlamenta apakšpalātā.
+
'''Džentriji''' (angl. ''gentry'') - vēlāk ''gentleman'', - netitulētā, t.s. ''jaunā [[muižniecība]]'' Anglijā XVI-XVII gs. Starpslānis starp [[pēri]]em un [[jomeni]]em Plašākā nozīmē britu sabiedrības vidusslānis, kas XVI gs. otrajā pusē izveidojās no zemākajiem muižniekiem un turīgākajiem pilsoņiem un, iegūstot bagātību, izglītību un goda amatus, izveidojās par Anglijā dominējošo vidusšķiru ar lielu ietekmi Parlamenta apakšpalātā.
  
 
== Literatūra ==
 
== Literatūra ==

Pašreizējā versija, 2020. gada 10. jūlijs, plkst. 15.37

Džentriji (angl. gentry) - vēlāk gentleman, - netitulētā, t.s. jaunā muižniecība Anglijā XVI-XVII gs. Starpslānis starp pēriem un jomeniem Plašākā nozīmē britu sabiedrības vidusslānis, kas XVI gs. otrajā pusē izveidojās no zemākajiem muižniekiem un turīgākajiem pilsoņiem un, iegūstot bagātību, izglītību un goda amatus, izveidojās par Anglijā dominējošo vidusšķiru ar lielu ietekmi Parlamenta apakšpalātā.

Literatūra

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. / - Rīga: Divergens, 2001., 18. lpp.

  • Peter Coss, The Origins of the English Gentry. // Past and Present Publications. - Cambridge, Cambridge University Press, 2003. ISBN 052182673X

Resursi internetā par šo tēmu