Atšķirības starp "Dons" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
(1 starpversija, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādīta)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Dons''' (it. un sp. ''don'', port. ''dom''; no lat. ''dominus'', "kungs") - [[Karalis|karaļu]], [[Princis|prinču]] un augstākās muižniecības tituls Spānijā, Portugālē un Itālijā [[Viduslaiki|viduslaikos]] - sieviešu dzimtē '''donja''' (sp. ''doña'', it. ''donna''); jaunajos laikos lietots sabiedrībā kā cienījamu cilvēku uzrunas forma. Pēc jēgas jēdziens līdzīgs [[lords]] vai [[pērs]]. Itālijā sākotnēji attiecināts uz [[Pāvests|pāvestu]], vēlāk arī augstākajai [[garīdzniecība]]i un [[muižniecība]]i piederīgo uzrunas forma un apzīmējums.
+
'''Dons''' (it. un sp. ''don'', port. ''dom''; no lat. ''dominus'', "kungs") - [[muižniecība|dižciltīgā]] apzīmējums Spānijā, Portugālē un Itālijā viduslaikos (sieviešu dzimtē '''donja''' - sp. ''doña'', it. ''donna''); pēc jēgas jēdziens līdzīgs [[lords]] vai [[pērs]]. Jaunajos laikos lietots sabiedrībā gan kā muižnieku, gan kā cienījamu cilvēku uzrunas forma. Itālijā sākotnēji attiecināts uz [[Pāvests|pāvestu]], vēlāk arī augstākajai [[garīdzniecība]]i un [[muižniecība]]i piederīgo uzrunas forma un apzīmējums.
  
 
== Literatūra ==
 
== Literatūra ==

Pašreizējā versija, 2013. gada 3. aprīlis, plkst. 11.24

Dons (it. un sp. don, port. dom; no lat. dominus, "kungs") - dižciltīgā apzīmējums Spānijā, Portugālē un Itālijā viduslaikos (sieviešu dzimtē donja - sp. doña, it. donna); pēc jēgas jēdziens līdzīgs lords vai pērs. Jaunajos laikos lietots sabiedrībā gan kā muižnieku, gan kā cienījamu cilvēku uzrunas forma. Itālijā sākotnēji attiecināts uz pāvestu, vēlāk arī augstākajai garīdzniecībai un muižniecībai piederīgo uzrunas forma un apzīmējums.

Literatūra

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. / - Rīga: Divergens, 2001., 12. lpp.